F1.sk F1.sk

Pérez o Lawrencovi Strollovi: On je tu azda najmotivovanejší zo všetkých
zdroj: Pirelli Motorsport

Pérez o Lawrencovi Strollovi: On je tu azda najmotivovanejší zo všetkých

Za majiteľa Racing Pointu môžeme v podstate považovať kanadského miliardára Lawrenca Strolla. Podľa Sergia Péreza však nejde len o postavičku, ktorá by sa na svoj novonadobudnutý statok pozerala len zobďaleč. Do všetkého sa púšťa plný energie a túžby posunúť tím vpred, čo prekvapilo aj mexického pretekára.

"Je plný entuziazmu. Je to azda najmotivovanejší človek, akého v garáži momentálne máme," prezradil Sergio Pérez v podcaste Beyond the Grid. "Hovorí, že toto je projekt, ktorý mu celý jeho život dodával motiváciu. Je to projekt, kvôli ktorému vstáva o šiestej ráno a ide naplno, aby všetko vybavil."

"Na tím tlačí veľmi tvrdo, ale na druhej strane necháva Otmara (Szafnauera, šéfa Racing Pointu, pozn. red.) a ďalších veľkých chlapcov, aby si robili svoju prácu. Všetci si ale uvedomujeme, že dobré výsledky musia prísť radšej skôr ako neskôr," opisuje nastavenie ľudí v ružovom tíme Checo. "Miluje pretekanie. Som prekvapený tým, akú má energiu a ako veľmi túži po tom, aby bola táto stajňa úspešná."

Potom, čo Lawrence Stroll prevzal vedenie Force Indie, už bolo prakticky spečatené, že jeho syn Lance pôjde do nového tímu s ním. Niektorí očakávali, že z mladého Kanaďana bude umelo vytváraná tímová jednotka, no Pérez si zatiaľ nič také nevšimol.

"Nie, cítim sa byť súčasťou tohto tímu, tejto rodiny. Všetci sme na jednej lodi, všetci chceme posunúť tím dopredu. Nie sme tam, kde by sme chceli byť. A žiadne preferovanie niekoho z môjho pohľadu nevidím," potvrdzuje rovnoprávnosť v tíme Pérez. "Až doteraz bolo všetko transparentné, rovnaké ako predtým."

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk