F1.sk F1.sk

Berger má obavy o Binotta, Ferrari riskuje jeho preťaženie
zdroj: TASR/AP

Berger má obavy o Binotta, Ferrari riskuje jeho preťaženie

Mattia Binotto sa vo Ferrari stal dievčaťom pre všetko. Priamo zodpovedný je za viacero oblastí, v čom sa jeho pozícia výraznejšie líši od vrcholových postov v iných tímoch. Fakt, že vedenie tímu nebýva v rukách jedinej osoby, nie je len náhoda. Gerhard Berger pripomína, že je dôležité sa nezavaliť povinnosťami, ale sa sústrediť len na jednu konkrétnu oblasť fungovania tímu.

"Vo Ferrari je to tak, že niekto má zodpovednosť. Druhá vec je ale byť zodpovedný za všetko," cituje Gerharda Bergera, majiteľa 48 pódií, motorsport.com. "Keď sa pozriete na Red Bull, vidíte génia Adriana Neweyho a schopného šéfa Christiana Hornera. Potom je tu ešte Helmut Marko."

"V Mercedese je to veľmi šikovný Toto Wolff. Pri motoroch je ďalší génius Andy Cowell. Majú aj Nikiho Laudu, ktorý tam teraz, nanešťastie, chýba," vymenúva kľúčové postavy v top tímoch rodák z rakúskeho Wörglu. "Vo Ferrari ale vidíte len Binotta. Neviem, či je to dosť. Myslím si, že Binotto je skvelý technik. Je ale dôležité, aby nemíňal veľký podiel svojho času na politické diskusie, a aby mu zostal čas aj na to hlavné, v čom je dobrý."

Berger poukazuje na víťaznú éru Ferrari zo začiatku tohto tisícročia. Vtedy boli úlohy v tíme jasne podelené medzi viaceré osobnosti. Na pozícii šéfa tímu pôsobil Jean Todt, technickým riaditeľom bol Ross Brawn a hlavným konštruktérom Rory Byrne.

"Jednou z jeho silných stránok bolo to, že vedel dať ľudí dokopy a získať z nich maximum," hovorí na margo Michaela Schumachera Berger. "Prišiel do Ferrari a povedal: 'Ross, ty pôjdeš so mnou, Rory, ty pôjdeš tiež.' V tomto bol naozaj dobrý a v tom mal aj výhodu v porovnaní so Sebastianom Vettelom. Michael bol fantastický v hľadaní ľudí pre jeho tím."

"Vo Ferrari boli tri osobnosti: mali Roryho, v tom čase génia, mali Rossa, no a mali Jeana Todta, ktorý riešil politické záležitosti a pravidlá. Teraz ale nevieme, kto vo Ferrari preberie niektoré pozície. Ak to bude všetko len na Binottovi, bude toho trochu veľa," uzavrel.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk