F1.sk F1.sk

Ricciardo kritikov chápe, žiada o trpezlivosť
zdroj: Renault F1 Team

Ricciardo kritikov chápe, žiada o trpezlivosť

Austrálsky pretekár má v novom pôsobisku odjazdené tri veľké ceny. Zatiaľ toho veľa neukázal, čo mnohých vedie k pochybnostiam o jeho skutočných kvalitách. Ricciardovi to pripomenulo hodnotenie výkonu útočníka, ktorý už istú dobu nevsietil žiaden gól.

V Austrálii sa novinári na prirýchle posudzovanie spýtali aj Sebastiana Vettela, ktorý vtedy celú vec okomentoval tak, že Lewis Hamilton je "asi jediný, kto nemá len krátkodobú pamäť". Ricciardo to vníma podobne, no nebráni sa tomu.

"Akceptujem to. Určite, že všetko je to tu len krátkodobé, ale také je to azda vo všetkých top športoch," cituje Daniela Ricciarda Autosport. "Keď napríklad vo futbale niekto skóruje hetrik a v ďalších dvoch zápasoch nedá ani gól, všetci sa pýtajú, čo sa s ním stalo? A to bol možno pred týždňom alebo dvoma hviezdou večera. Keď pôsobíte na vrcholovej úrovni v ktoromkoľvek športe, ľudia od vás očakávajú, že budeme podávať maximálny výkon každý deň. Nehnevám sa kvôli tomu. Chápem to."

Daniel Ricciardo vypadol v posledných dvoch veľkých cenách, zatiaľ čo Ricciardo si z Číny odniesol šesť bodov za siedme miesto. V šampionáte sú si teda vyrovnaní, aj keď výkonnostne zatiaľ viac presviedča Hulk. Rodákovi z Perthu nepomáha ani dlhá šnúra pretekov bez umiestnenia v top trojke. Naposledy stál na pódiu ešte vlani v Monaku, ktoré vyhral.

"Teraz je dôležité, že viem, čo mám robiť," konštatuje Ricciardo. "Ľudia sú niekedy netrpezliví, no kým ja viem, že sa všetko uberá správnym smerom, je to fajn. Niekedy treba chvíľu vydržať. Všetko je v poriadku. Nespravil som nič, kvôli čomu by som zabudol jazdiť a viem, že to je už nejaký ten piatok, čo som naposledy stál na pódiu. Viem, čo mám robiť, len to chce trocha trpezlivosti."

Z tlaku na bývalého juniora Red Bullu trochu ubral aj fakt, že v Číne sa mu podarilo bodovať. "Mám z toho dobrý pocit aj kvôli chlapcom v garáži. Tí moji vlastne do toho momentu ani nevideli šachovnicovú vlajku. Teraz si môžeme potľapkať."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk