F1.sk F1.sk

Opäť budeme mať najlepší motor, sľubuje Prost
zdroj: Renault Sport

Opäť budeme mať najlepší motor, sľubuje Prost

Renault má vážne problémy so spoľahlivosťou. Žlto-čierny monopost videl šachovnicovú vlajku len v dvoch prípadoch z doterajších šiestich. K šrámom na hodnotení spoľahlivosti Renaultu treba pripočítať aj dva technické problémy na aute Carlosa Sainza. Francúzom robí najväčšie starosti jednotka MGU-K, Alain Prost je však presvedčený, že už čoskoro vyjde slnko.

"Vieme, že teraz sme veľmi blízko limitu," prezradil v rozhovore pre Sky Sports F1 Alain Prost. Aby sa naň dostali, musia ešte spraviť "veľmi veľké pokroky". To ale nie je jednoduché. "Problémom so spoľahlivosťou sa niekedy nemožno vyhnúť. Je to súčasť hry a treba ju akceptovať."

Renault je výkonnostne za Ferrari a Mercedesom a je možné, že ho už predstihla i Honda. V továrni vo Viry to tak nechcú nechať. "Opäť raz budeme mať najlepší motor vo Formule 1," sľubuje a konštatuje, že ostatní Renault podceňujú: "Nikto o tom nehovorí, ale my máme dáta. Pôjdeme na to pekne krok po kroku, až sa tam raz dostaneme."

Výsledky mal Renaultu priniesť aj Daniel Ricciardo, no zatiaľ nezažíva najlepšie obdobie svojej pretekárskej kariéry. Okrem spomínanej spoľahlivosti mu robí problémy aj samotné auto, ktoré nesedí jeho jazdeckému štýlu. Ricciardov lesk, ktorý získal v časoch Red Bullu, sa pomaly stráca.

"Takým veciam sa nedá vyhnúť. Povedal som tu," hovorí Prost. "Filozofia Red Bullu je dosť unikátna, no a je ťažké byť v tíme nový. Ešte mu to potrvá nejaké jedny-dvoje preteky, aby sa do toho dostal na sto percent."

Najnovšie z kategórie: Alain Prost

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk