F1.sk F1.sk

Button z rodinných dôvodov končí vo WEC, nahradí ho Vandoorne
zdroj: Jenson Button/Twitter

Button z rodinných dôvodov končí vo WEC, nahradí ho Vandoorne

Jenson Button oznámil, že predčasne končí svoju sezónu v šampionáte WEC a v tíme SMP Racing ho nahradí Stoffel Vandoorne. Jeho kolegami budú ruskí pretekári Vitalij Petrov a Michail Alešin.

Button vynechá aj 24-hodinovku v Le Mans, pričom ako dôvod uviedol túžbu tráviť viac času so svojou snúbenicou Brittny Wardovou. Nuž a otvorene priznal aj skutočnosť, že jeho tím nemá reálnu šancu na boj s dominantnou Toyotou.

"Pôsobenie v SMP Racing som si ozaj užil a bol som rád, že som s týmto tímom vystúpil na pódium," uviedol Button. "Rozhodol som sa však, že namiesto dvoch týždňov v Le Mans potrebujem byť radšej doma s tehotnou snúbenicou. Rozhodnutie bolo o to ľahšie, lebo cítim, že Toyota je aktuálne neporaziteľná."

Dostupné informácie hovoria o tom, že SMP Racing ponúklo miesto v tíme pre 24-hodinovku v Le Mans najskôr Brendonovi Hartleymu, ktorý to však odmietol. Má v tom období iné povinnosti.

Hartley mal s tímom absolvovať aj šesťhodinové preteky v Spa, ale miesto napokon prepustí Vandoornovi. Spraví tak preto, aby mohol Belgičan pred Le Mans nazbierať cenné skúsenosti.

"Som veľmi rád, že prichádzam do SMP Racingu a s prototypom BR1 budem súťažiť na domácich pretekoch v Spa-Francorchamps a na legendárnej 24-hodinovke v Le Mans," povedal Vandoorne. "Jazda s autami LMP1 dá zabrať a výkonom sú veľmi blízko Formule 1."

Najnovšie z kategórie: Stoffel Vandoorne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk