F1.sk F1.sk

Hülkenberg je napriek poruchám v Renualte spokojný: Veríme, že sa dokážeme zlepšovať
zdroj: Renault Sport

Hülkenberg je napriek poruchám v Renualte spokojný: Veríme, že sa dokážeme zlepšovať

Spoľahlivosť Renaultu je v úvode sezóny veľkou otázkou. Zo šiestich pokusov preťali autá francúzskeho tímu cieľovú pásku len dvakrát. Zakaždým ale z toho bolo pekné siedme miesto. A preto ani Nico Hülkenberg nie je z doterajšieho priebehu nijak rozčarovaný.

V Číne musel „Hulk“ odstúpiť už po pätnástich kolách pre poruchu MGU-K. Renault označil za jej skutočný dôvod problém so softvérom, teda sa údajne nejednalo o rovnakú príčiny, ktorá viedla k vyradeniu Carlosa Sainza z Veľkej ceny Austrálie.

„Nie sú to dobré správy,“ povedal Nico Hülkenberg, ktorého slová cituje portál F1i.com. „V takýchto veciach sa musíme naozaj dostať na vrchol, pretože nás to zbytočne stojí výsledky, skúsenosti a body. V tomto smere máme ešte nejakú prácu. Potrebujeme úpravy, skôr či neskôr.“

Hülkenberg sa za pomoci tímu pokúšal vyriešiť problém rôznymi nastaveniami na volante. Nakoniec z toho vzniklo celkom zaujímavé video. „Stalo sa to pár kôl pred našou zastávkou, no nedokázali sme to opraviť. Tím ma potom požiadal, aby som zastavil.“

Napriek všetkým problémom je Nico v Renaulte šťastný a zostáva optimistický. Verí, že jeho tím sa čoskoro na najlepšiu trojku dotiahne. „S Renaultom som v dobrej pozícii a veríme, že dokážeme toto auto skutočne zlepšovať a tím sa dostane dopredu v najbližšom roku či dvoch,“ povedal Hülkenberg pre Sky Sports.

„Mňa to baví, užívam si to. Samozrejme, veľmi rád by som bojoval o víťazstvá, ale vždy je to o tom, kde skutočne môžete byť, aké máte alternatívy. Len byť na trati, súťažiť s ostatnými chlapcami je skvelá zábava.“

S novým prostredím sa už zoznamuje aj Daniel Ricciardo. Hülkenberg očakáva, že mu jeho tímový kolega „bude veľmi skoro spôsobovať problémy“. Obaja majú na konte siedme miesto, v hodnotení šampionátu tak zatiaľ stoja bok po boku. Ricciardo svojho kolegu v Číne porazil v kvalifikácii minimalistickým rozdielom štyroch tisícin sekundy.

„Daniel si stále potrebuje zvyknúť na auto, aj na tím. Trvá to viac času, než by ste si mysleli, najmä keď prejdete z lepšieho do horšieho. V strede poľa potrebujete iný spôsob myslenia, než vpredu. Stále si na to zvyká, nepochybujem, že mi čoskoro spôsobí veľké problémy,“ usmieva sa Nico.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk