F1.sk F1.sk

Uralkali poprelo akékoľvek rokovania o kúpe Williamsu
zdroj: Twitter/James Galoway

Uralkali poprelo akékoľvek rokovania o kúpe Williamsu

Včera sme vás informovali o záujme ruského miliardára Dmitrija Mazepina odkúpiť značný balík akcii tímu ROKiT Williams Racing. Tú ako prvá priniesla ruská tlačová agentúra TASS. Miliardár ju však následne prostredníctvom tlačového oddelenia spoločnosti Uralkali dementoval.

Mazepin patrí k najbohatším mužom v Rusku. Vlastní dvadsať percent akcii spoločností Uralkali, čo z neho robí najsilnejšieho akcionára. Niektoré zdroje uvádzajú, že disponuje majetkom v hodnote až siedmich miliárd dolárov. Preňho by tak nemal byť problém skrz spoločnosť získať slušný podiel akcii tímu Williams. Menovaný zdroj tiež vyjadril snahu Mazepina zaistiť svojmu synovi Nikitovi (aktuálne pilot ART Grand Prix vo Formule 2), sedačku vo Formule 1 pre rok 2020 alebo 2021 podobne, ako to urobil Lawrence Stroll.

Mazepin
mal so zástupcami tímu rokovať posledný víkend v čínskom Šanghaji, no zdá sa, že nič také sa nestalo. Prostredníctvom tlačového oddelenia Uralkali dementoval akékoľvek snahy spoločnosti nadobudnúť akcie Williamsu.

„Informácie, ktoré sa objavili v médiách sa nezakladajú na pravde. Uralkali neuskutočnilo žiadne rokovania o kúpe tímu Williams,“ stojí vo vyhlásení spoločnosti.

Pripomíname, že Dmitrij Mazepin a Uralkali mali vlani eminentný záujem prebrať pozostatky tímu Force India, no neuspeli. Ruský podnikateľ vzápätí obvinil konzorcium okolo Strolla aj dočasných správcov z poškodzovania veriteľov a podal na britskom súde žalobu. Podľa jeho mienky nebola vybraná spomedzi záujemcov tá najvýhodnejšia ponuka, čím naznačil, že za pozostatky Force Indie ponúkol vyššiu sumu. Súdny proces okolo predaja stajne začatý Mazepinom stále prebieha.

Mladý Nikita tým prišiel nielen o takmer istú sedačku vo Formule 1, ale aj príležitosť testovať, nakoľko patril k tímu zo Silverstone ako testovací a juniorský pilot.

Williams je aktuálne dislokovaný na frankfurtskej burze a zdalo sa, že by mohol mať nejaký priestor pre nových akcionárov. Z tímu sa totiž stiahol Lawrence Stroll a ešte stále súčasný technický šéf a akcionár Paddy Lowe je od začiatku sezóny na dovolenke, pričom to má byť len iné označenie pre jeho prehlbujúce sa nezhody so zvyškom tímu.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk