F1.sk F1.sk

Räikkönnen bodoval vo všetkých troch veľkých cenách, potenciál Alfy však vidí omnoho ďalej
zdroj: Alfa Romeo

Räikkönnen bodoval vo všetkých troch veľkých cenách, potenciál Alfy však vidí omnoho ďalej

Ôsme miesto v Austrálii, siedme v Bahrajne a deviate v Číne. Fínsky pilot v službách Alfy Romeo Kimi Räikkönen zatiaľ len o bod zaostáva za jazdcom Red Bullu Pierre Gaslym. Podľa názoru Icemana však Alfa ešte ani zďaleka neukázala svoj plný potenciál.

Fínsky matador zatiaľ ako jediný z tímu dokázal v tejto sezóne bodovať. Jeho tímový kolega Antonio Giovinazzi si zdá sa vybral všetku svoju smolu určenú pre tento rok. Aj preto si Iceman myslí, že Alfa by mala mať ešte lepšie výsledky, musí však prekonať niekoľko problémov. Najmä v tréningoch sprevádzajú tím komplikácie, ktoré sa potom nevyhnutne premietnu aj do kvalifikácie, v ktorej patrí tím z Hinwilu skôr k priemeru.

V Číne mal Antonio Giovinazzi s problémy s inštaláciou motora a elektronikou. Oboch pilotov trápilo v Bahrajne chladenie. Toto všetko obmedzuje tréningový program tímu, kvôli ktorému nedokážu v kvalifikácii vyžmýkať z auta maximum.

„Vo všeobecnosti mám pocit, že sme v pretekoch boli dobrí. Štartovali sme však oveľa viac vzadu, než je naša skutočná rýchlosť,“ povedal Räikkönen pre Motorsport.com. „Potrebujeme si usporiadať soboty a vlastne celý víkend a tréningy. Musíme sa uistiť, že všetko prebehne absolútne správne. Potom môžeme byť viac vpredu, pretože podľa mňa máme rýchlosť. Snažíte sa stále naháňať ostatných počas pretekov, keďže ste štartovali vzadu.“

Napriek tomu, že má za tri víkendy na konte dvanásť bodov, Iceman rozhodne nesrší spokojnosťou. „Stále chcete viac. Teraz máme niečo, či sme šťastní alebo nie, nič sa tým nemení. Ak by sme maximalizovali všetko skrz celý víkend, mohli sme mať viac.“

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk