F1.sk F1.sk

Vettel na margo SF90: Myslím, že začíname vidieť akýsi vzorec
zdroj: Ferrari

Vettel na margo SF90: Myslím, že začíname vidieť akýsi vzorec

Nemecký pilot v službách Ferrari Sebastian Vettel povedal, že nasledujúce dni a týždne budú pre Scuderiu určujúce z hľadiska ďalšieho vývoja auta pre prostrednú časť sezóny 2019. Štvornásobný majster sveta aj jeho tím prežíva mimoriadne náročný štart do sezóny.

Na lídra šampionátu Lewisa Hamiltona po úvodných troch víkendoch stráca už 31 bodov. Nie je však žiadny dôvod vzdávať sa. Zdá sa, akoby sa Ferrari viac sústredilo na maximálnu rýchlosť, a to na celkovej úkor aerodynamiky a rýchlosti v zákrutách. Sám Vettel sa niekoľkokrát vyjadril, že nebol spokojný s nastavením auta.

„Máme veľmi silné auto, v tomto smere na ňom nie je nič zlé. Myslím si však, že máme problém dostať ho do správneho okna, zvlášť pre mňa,“ povedal Vettel pre Autosport. „Nie som spokojný, keď to porovnám s tým, kde sme začali. Je zjavné, že všetky tri trate, na ktorých sme pretekali, boli kompletne odlišné. Podmienky boli iné.“

„Myslím, že už začíname vidieť akýsi vzorec, najmä v priebehu veľkej ceny, chápeme, čo potrebujeme, aby sme toto auto odomkli. Najbližšie týždne budú veľmi dôležité pre pochopenie toho, kam sa potrebujeme uberať v ďalších mesiacoch,“ povedal Vettel.

Ferrari a Mercedes aplikovali rôzne prístupy pre koncept predného krídla v sezóne 2019. Prvé tri víkendy však poznačil rovnaký obraz, Ferrari dominuje na rovinkách, kým Mercedes vládne v zákrutách. Šéf Ferrari Mattia Binotto sa už vyjadril, že z okruhu na okruh sa bude favorit meniť.

„Austrália bola výnimkou. Myslím, že medzi Barcelonou a Čínou bol rozdiel len niekoľko desatín. Vieme, kde má toto auto limity a môžu byť zvýrazňované z okruhu na okruh. Kľúčom k úspechu bude vývoj auta ako takého,“ povedal Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk