F1.sk F1.sk

Racing Point prinesie do Barcelony veľký balík vylepšení
zdroj: Pirelli Motorsport

Racing Point prinesie do Barcelony veľký balík vylepšení

Tím Racing Point oznámil, že pre Veľkú cenu Španielska, ktorá sa bude konať 12. mája pripraví veľký balík vylepšení. Stajňa minulú jeseň zmenila vlastníka a zatiaľ dokázala bodovať v každej veľkej cene. Na prvý pohľad je však zrejmé, že v strede poľa už nemá takú prevahu, ako kedysi.

Ôsme miesto Sergia Péreza zo šanghajského víkendu je zatiaľ najlepším umiestnením v sezóne a predstavuje veľký prísľub do budúcna. Mestský okruh v Baku monopostom tohto tímu vždy vyhovoval a do Barcelony prinesie Racing Point balík aktualizácii. Je tak dôvod na optimizmus.

„Aktualizácie, na ktoré sme sa zamerali optimalizujeme,“ povedal technický šéf tímu Andy Green pre Autosport. „Testy v Bahrajne nám pomohli pochopiť, kde sa naše auto skutočne nachádza.“

„V Baku sme boli vždy veľmi silní, dúfajme, že sa nám to tento rok podarí zopakovať. Pre túto trať máme veľmi špecifický tvar auta. Potom prídu vylepšenia a Španielsko bude miestom, kde ich nasadíme.“

„Stále sme však veľmi ďaleko od toho, kde by sme chceli byť. Potrvá to nejaký čas dostať nás medzi tímy, ktoré chceme vyzvať. Niekoľko rokov sme bojovali s financiami. Bude nám preto trvať nejaký čas vybudovať tím a posunúť sa vpred. Musíme byť trpezliví,“ povedal Green.

Tím sa zatiaľ trápi najmä v kvalifikácii. Lance Stroll sa ešte v tejto sezóne nedokázal dostať z prvej časti kvalifikácie. V Číne preťal cieľovú pásku na dvanástom mieste, keď v poslednom kole predbehol Kevina Magnussena. Jeho jediným „zárezom“ tak zostáva deviate miesto z Melbourne.

„Mal naozaj smolu. V Austrálii bol v kvalifikácii blokovaný. V Šanghaji sme možno mali skúsiť inú stratégiu, pretože opäť vynikajúco odštartoval. Nevieme však, čo by sa stalo, keby sme to skúsili inak. Podľa mňa si však body zaslúžil. Potenciál tam je.“

„Stále tvrdíme, že usadiť sa v tíme trvá tak pol sezóny. Potrebujeme pochopiť, čo mu vyhovuje viac a ako pracuje. Keď príde nový pilot, potrebuje čas, kým sa adaptuje. On sa však do toho dostane,“ usmial sa Green.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk