F1.sk F1.sk

Alonso zrejme nebude po sezóne pokračovať vo WEC
zdroj: McLaren Indy

Alonso zrejme nebude po sezóne pokračovať vo WEC

Španielsky matador Fernando Alonso má pred sebou posledné dve podujatia v sérii vytrvalostných pretekov. Sezóna World Endurance Championship (skrátene WEC) sa pomaly chýli ku koncu a Alonsov kontrakt s ňou.

Španielsky pilot môže byť so svojou voľbou spokojný. Toyota ako jediný továrenský tím vo vytrvalostnej sérii dominovala. S jednou výnimkou, kedy boli oba jej vozy diskvalifikované, dokázali piloti stajne získať double. Dvojnásobnému majstrovi sveta tak nadvláda japonskej automobilky priniesla aj vytúžený triumf na 24 hodín Le Mans. Druhý môže „El Nano“ získať v júni, kedy sa na Circuit de la Sarthe uskutoční posledné podujatie sezóny WEC. Čo ale bude po ňom?

„Očakávame, že našu jazdeckú zostavu pre budúcu sezónu oznámime relatívne skoro,“ povedal hovorca Toyota Motorsport GmbH pre Motorsport.com. Objavili sa špekulácie, že by Alonsa v sedle Toyoty mohol nahradiť bývalý pilot Toro Rosso Brendon Hartley. K tomu sa však zástupcovia tímu odmietli vyjadriť.

Túto zimu dosiahol Alonso ďalší veľký míľnik svojej kariéry, keď zvíťazil na slávnych vytrvalostných pretekoch v Daytone. Tam sa vyjadril, že jeho šance na pokračovanie vo WEC sú 50 na 50. Záujem by mal mať len o samotnú Le Mans, ostatné podujatia WEC ho zdá sa až tak nelákajú.

Jeho hlavnou ambíciou je teraz ovládnuť 500 míľ Indianapolis. Špekulovalo sa aj o tom, že by mohol v Indy absolvovať celú sezónu. Dokonca sa objavila možnosť skúsiť slávnu rely Dakar, ktorá sa v roku 2020 presunie z južnej Ameriky do Saudskej Arábie. Tú naposledy ovládla práve Toyota, ktorej špeciál si už Alonso stihol vyskúšať.

„V roku 2020 to môže byť celá sezóna vo Formule 1, celá sezóny v Indy, celá sezóna v inej sérii,“ povedal ešte v novembri minulého roku Alonso. Teraz však zostáva prioritou Indy 500, ktoré bude zaiste väčšou výzvou, než triumf v Le Mans za volantom dominujúcej Toyoty.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk