F1.sk F1.sk

Verstappen: Ferrari tento rok niečo objavilo, nikto netuší čo
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen: Ferrari tento rok niečo objavilo, nikto netuší čo

Holandský pilot v službách Red Bullu Max Verstappen má za sebou vcelku vydarený štart sezóny. Po úvodných troch podujatiach je v hodnotení šampionátu na treťom mieste, pred pilotmi Ferrari. Sám však priznáva, že jeho auto má ešte množstvo nedostatkov.

Holandský pilot verí, že Red Bull bude schopný na každej trati vyzvať Ferrari a Mercedes od polovice tejto sezóny. Podľa jeho slov si tím dobre uvedomuje nedostatky na šasi, Honda zase má ešte dostatočný priestor na zlepšovanie. Max myslí, že je nereálne od Red Bullu v súčasnosti požadovať viac. S prichádzajúcimi vylepšeniami a aktualizáciami, ale bude tím schopný od polovice sezóny bojovať na každom type okruhu.

„Myslím, že stále potrebujeme výkon, ale sme o trochu bližšie. Zlepšiť sa potrebujeme aj z hľadiska auta, aby sme mohli skutočne bojovať. Ešte uvidíme,“ povedal Verstappen pre Motorsport.com.

„V polovici sezóny hádam nebudeme musieť hovoriť, že dokážeme bojovať len na okruhoch bez roviniek. Stále na nich strácame čas, najmä v porovnaní s Ferrari. To je proste fakt. Dokázali tento rok niečo objaviť, ale nikto netuší čo. Svoju úlohu splnili, my sa musíme uistiť, že sa po stránke podvozku a motora priblížime.“

Napriek všetkým nedostatkom sa Max momentálne môže tešiť z tretieho miesta jazdeckého poradia. Za sebou tak nechal aj oboch pilotov Ferrari, ktorí budú chcieť na úvodné tri podujatia čo najskôr zabudnúť.

„Vo všeobecnosti môžeme byť s našim úvodom spokojní. Nikto od nás neočakával, že budeme bojovať o víťazstvá, to je skrátka nereálne. S novým dodávateľom motorov to potrvá nejaký čas,“ povedal Verstappen.

„Zatiaľ som s Hondou veľmi spokojný. Motor je spoľahlivý. Výkon stále môže byť lepší, ale pracujú na tom skutočne tvrdo. Nemôžeme sa sťažovať. Po stránke auta myslím, že ešte môžeme nájsť nejaký prítlak. Potrebujeme konzistentnejší balans v priebehu pretekov.“

A ako to bude v roku 2020? Bude Max konečne bojovať o titul? „Stále je to len začiatok sezóny a v šampionáte sme tretí. Všetko je možné. Musíme si byť istí, že prinesieme dobré vylepšenia auta aj motora. Potom je možné všetko.“

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk