F1.sk F1.sk

Russell: Mercedes na svojich juniorov netlačí tak, ako Red Bull
zdroj: Twitter/Williams

Russell: Mercedes na svojich juniorov netlačí tak, ako Red Bull

George Russell patrí k hviezdam budúcnosti svetového motoršportu. Kariéru rozbieha vo Williamse, náleží však k jazdeckej akadémii Mercedesu. Ako sám povedal, so svojou tímovou príslušnosťou je spokojný.

Jednou z najpozoruhodnejších udalostí víkendu v Číne bolo počínanie nováčika Toro Rosso Alexandra Albona. Ten v tréningu totálne rozbil svoje Toro Rosso, kvôli čomu nemohol nastúpiť do kvalifikácie. Svojmu tímu ale všetko vynahradil v pretekoch, kedy (na rozdiel od svojho tímového kolegu Daniila Kvjata) dokázal priviezť do cieľa bod za desiate miesto.

„Alex v súčasnosti odvádza skvelú prácu,“ povedal Russell, ktorého slová cituje stránka RaceFans. „Každý si je dobre vedomý tlaku, ktorý je na juniorských pilotov Red Bullu vyvíjaný. Keď nastúpia do auta, zakaždým idú na 120 percent.“

Z tohto pohľadu je Russell rád, že náleží k akadémii Mercedesu. Tá je podľa jeho slov so svojimi mladíkmi oveľa trpezlivejšia a rešpektuje, keď vám víkend skrátka nevyjde. Rodák z King’s Lynn mal v GP3 aj F2 ťažšie začiatky sezón, no Toto Wolff ho vtedy ho osobne uistil, že nie je potrebné cítiť sa zbytočne pod tlakom.

„Nie je to tak, že by som ho necítil,“ povedal Russell. „Ak na konci dňa nebudem mať výkonnosť, Mercedes si ma skrátka nenechá.“

„Keď som vlani začínal sezónu v Bahrajne (v F2, pozn. red.), mal som skutočne zlý víkend. Keď som začínal sezónu GP3 v Barcelone, takisto to bol zlý víkend. Odpoveď Tota Wolffa však bola: ,neboj sa, sú to prvé preteky, uisti sa, že nabudúce ti to pôjde lepšie‘,“ spomína na začiatky v F2 a GP3 Russell. Mladý Brit dodáva, že na jazdcov je beztak vyvíjaný dostatočný tlak, tím nemusí pridávať ďalší.

„Pred kvalifikáciou cítim rovnaký tlak, ako som cítil v F2 a GP3. Chcete urobiť čo najlepšiu prácu, chcete z toho dostať čo najviac. Viem, že to musím urobiť. Nie je potrebné dodávať ďalší tlak, aby ste niekoho presvedčili ešte viac. Mojim cieľom je dostať z toho čo najviac, ak sa mi to podarí, budem šťastný,“ povedal Russell.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk