F1.sk F1.sk

Tost chváli Albona, od svojich jazdcov očakáva ešte viac bodov
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Tost chváli Albona, od svojich jazdcov očakáva ešte viac bodov

Jazdcom dňa sa na Veľkej cene Číny stal Alexander Albon. Pretekár s thajskou licenciou bol ešte v sobotu mimoriadne smutný; v treťom tréningu totiž svoje auto totálne rozbil a musel vynechať kvalifikáciu. Z boxovej uličky sa však v náhradnom šasi dostal až na desiate miesto.

"Alex odjazdil ďalšie fantastické preteky a opäť zabodoval," povedal šéf Toro Rosso Franz Tost pre Motorsport.com. "S jeho výkonom som veľmi spokojný a rovnako spokojný som aj s tým, ako tie preteky odjazdil. Boli perfektné a bez incidentov, pričom aj jeho manévre boli veľmi dobré."

"Bol to zaslúžený bod, pretože od piatkového dňa ukazoval dobrý výkon. Veľmi rýchly bol aj v sobotu v treťom tréningu, ale potom bohužiaľ nešťastne vyšiel mimo trate."

Tost vzápätí prezradil, čo povedal svojmu jazdcovi pred štartom: "Nech bude veľmi agresívny. Čo chcete po štarte z pitlane robiť? Rozhodli sme sa začať s mäkkými pneumatikami, byť agresívnymi a predbiehať. Mali sme dve strategické možnosti: pôvodne sme uvažovali o dvoch zastávkach v boxoch, ale mäkké gumy mu fungovali celkom dobre a preto sme prešli na jedinú zastávku."

"Predtým sme pochopiteľne mali veľa práce s postavením auta. Monokok bol zničený a všetko sme museli vymeniť. Tento bod je napokon dobrý aj pre tím a pre mechanikov, ktorí pracovali veľmi tvrdo," hovoril ďalej Rakúšan.

"Celkovo si myslím, že máme konkurencieschopný balík. Bodovali sme vo všetkých troch pretekoch a ak zvládneme kvalifikácie správne, môžeme sa dostať aj na lepšie ako desiate miesto. Potenciál auta je celkom zrejmý a jazdci odvádzajú veľmi dobrú prácu. Tím sa zlepšuje a preto očakávam v ďalších podujatiach ďalšie body," dodal Franz Tost.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk