F1.sk F1.sk

Horner o Gaslym: V aute sa naďalej necíti celkom komfortne
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner o Gaslym: V aute sa naďalej necíti celkom komfortne

Pierre Gasly nezačal svoje pôsobenie v Red Bulle práve najlepšie. Už počas zimných testov dvakrát zbytočne havaroval a pribrzdil tak napredovanie tímu. Od toho okamihu cítiť, že medzi ním a Helmutom Markom je určité napätie.

Gasly nerobil žiadne zázraky ani v Toro Rosso a za progres do áčkového tímu vďačí len odchodu Daniela Ricciarda do Renaultu. Aj preto je pod tlakom, i keď na druhej strane, ani ho nemá príliš kto nahradiť.

"Myslím si, že počas tohto víkendu spravil krok vpred," povedal šéf Red Bullu Christian Horner. "Ale myslím si, že v aute sa naďalej necíti celkom komfortne. Nejde ani tak o fyzický komfort, ale nachádza sa v procese dolaďovania svojho štýlu tak, aby dostal z auta a jeho vlastností maximum."

"V tomto smere dosahuje progres. Ukazuje sa, že je to pre neho výzva, ale napreduje a najrýchlejšie kolo na konci nedeľných pretekov mu dodá sebavedomie."

Gasly bol prezuť v predposlednom kole a aj keď v prvých dvoch sektoroch ostrého kola nebol najrýchlejší, v tom poslednom to napravil a Sebastianovi Vettelovi uchmatol najrýchlejšie kolo o jednu desatinu sekundy.

"Vedel, aký čas potrebuje dosiahnuť. Povedali sme mu to na výjazde z boxov," skonštatoval Horner. "Ale nebolo to jednoduché, pretože Mercedes a Ferrari sa po zastávke v boxoch akoby vrátili ku kvalifikačnému nastaveniu. Hlavne Sebastian, ktorý tak dosiahol čas 1:34,8. Potom však spomalil na 1:36, takže to bolo len jedno kolo. Ale fakt dobré kolo."

Pierre Gasly ho napokon prekonal s časom 1:34,742s. Vettelov výkon bol 1:34,836 a Leclercov 1:34,860s.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk