F1.sk F1.sk

Podľa Stewarta je Hamilton "veľmi šťastný chlapec"
zdroj: TASR/AP

Podľa Stewarta je Hamilton "veľmi šťastný chlapec"

Lewis Hamilton prestúpil pred rokom 2013 do Mercedesu a ako sa ukázalo, spravil veľmi dobre. Opustil v tom čase silný McLaren a odišiel do tímu, od ktorého sa veľa nečakalo a ktorý zažil tri priemerné roky. Odrazu sa to však zmenilo a strieborní vyhrávajú všetko, čo sa dá.

"Mercedes do všetkého investoval veľmi veľa peňazí, získal mnoho talentovaných inžinierov a špecialistov," povedal trojnásobný majster sveta Jackie Stewart pre Mirror. "Tisícky ľudí pracujú na tom, aby mohli Hamilton a Bottas jazdiť s autami, ktoré sú opäť značne lepšie a rýchlejšie ako autá Ferrari a ďalších súperov."

"Potrebujeme to zmeniť. Potrebujeme Red Bull. Potrebujeme Ferrari. A potrebujeme aj niektoré nové tímy, aby sa dostali nahor a boli konkurencieschopné. Finančná podpora, ktorú majú, je asi značne nad úrovňou všetkých ostatných tímov vrátane Ferrari a Red Bullu. Nuž a nemajú len fantastické auto a šasi, ale majú aj fantastickú pohonnú jednotku. Lewis je veľmi šťastný chlapec, že má za sebou takú enormnú podporu."

Pretekárska legenda, ktorá získala svoje tituly na prelome 60. a 70. rokov minulého storočia, po chvíli opäť zopakovala, aký je Hamilton šťastný. Nuž a ak to pôjde takto ďalej, víťazstvá a tituly môžu rýchlo pribúdať.

"Podľa mňa má opäť veľmi dobrú šancu na víťazstvo, pretože ostatné tímy jednoducho nemajú taký výkon a spoľahlivosť ako Mercedes. Preto získal toľko víťazstiev a titulov, lebo auto je rýchle... ale na druhej strane musí byť aj spoľahlivé, veď na to, aby skončil prvý, musí najskôr prísť do cieľa."

"Lewis prestúpil do Mercedesu v správny čas. Pochopiteľne je to aj dobrý jazdec, ale je lepší ako Sebastian Vettel? Alebo je rovnako dobrý ako boli Fernando Alonso, Alain Prost, Jim Clark, Ayrton Senna, Schumacher alebo Jackie Stewart? Ktovie. Nemôžeme to posúdiť," dodal Jackie Stewart.

Najnovšie z kategórie: Stewart Jackie

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk