F1.sk F1.sk

Dve veľké ceny v Číne? Šéfovia Formuly 1 majú veľký záujem
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Dve veľké ceny v Číne? Šéfovia Formuly 1 majú veľký záujem

Momentálne žiadna krajina neorganizuje dve veľké ceny Formuly 1. To by sa ale mohlo čoskoro zmeniť. Čína by totiž okrem tradičného podujatia na Šanghajskom medzinárodnom okruhu mohla dostať aj svoju druhú veľkú cenu. Šéfovia Formuly 1 majú záujem o mestské preteky.

Rokovať sa pritom má až so šiestimi potenciálnymi miestami, kde by sa mohla konať. Je jasné, čo sa Formula One Group snaží dosiahnuť. Čína je obrovský trh, momentálne najväčší automobilový trh sveta. Vďaka svojej 1,3-miliardovej populácii je ideálnou krajinou pre dve podujatia v priebehu jednej sezóny.

Podľa agentúry AFP sa rokuje aj o podujatí v uliciach Pekingu, konkrétne miesto je aktuálne predmetom diskusii medzi predstaviteľmi športu a zástupcami vlády. Komerčný šéf F1 Sean Bratches potvrdil záujem oboch strán.

„Máme veľký záujem o pouličné preteky,“ povedal Bratches. „Bolo by to pekné prepojenie k výnimočnému miestu, ktoré máme tu v Šanghaji. Zámerom je priniesť ľuďom našu šou.“

„Máme rokovania s vládnymi predstaviteľmi, hovoríme o nájdení vhodného mesta pre organizáciu druhej veľkej ceny.“

Pripomíname, že v apríli 2020 sa bude konať premiérová Veľká cena Vietnamu, ktorá sa odohrá v uliciach hlavného mesta Hanoj. Je to ďalšia snaha Formula One Group priniesť ďalšie podujatia na rýchlo sa rozvíjajúci ázijský trh.

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk