F1.sk F1.sk

Haas sa trápi s pneumatikami: V Baku to bude ešte horšie, hovorí Steiner
zdroj: Haas

Haas sa trápi s pneumatikami: V Baku to bude ešte horšie, hovorí Steiner

Americký tím Haas vyzeral na začiatku sezóny ako najväčší vyzývateľ trojice najlepších tímov. Po troch veľkých cenách však má na konte len jeden bodový zárez v podobe šiesteho miesta Kevina Magnussena v Austrálii.

Na technické problémy sa to pritom zvaliť nedá. Romain Grosjean doplatil v Melbourne na zle upevnené koleso a v Bahrajne na kolíziu v úvodnom kole. V Číne však preťali cieľ oba monoposty Haasu, Grosjean na jedenástom a Kevin Magnussen na trinástom mieste. Obaja sa pritom dostali do tretej časti kvalifikácie, takže ich ambície mali byť rozhodne vyššie.

Problémy začali už v priebehu bahrajnských tréningov, kedy dánsky pilot v službách tímu Kevin Magnussen avizoval neuspokojivé pretekové tempo, čo sa v nedeľu aj potvrdilo. Počas následných testov sa Haas zameral práve na tento problém. Nájdenie riešení však potrebuje svoj čas. Aj keď Grosjean a Magnussen štartovali v najlepšej desiatke, v priebehu pretekov úplne odpadli. Cez oboch sa dostal aj z boxov štartujúci Alexander Albon.

„V jednom kole je auto skrátka úžasné. Keď však ideme na tých istých pneumatikách dve kolá, už sa do toho nevieme dostať,“ povedal po šanghajskom víkende Romain Grosjean. „Musíme pochopiť, čo presne sa stalo.“

„Je to frustrujúce. Vidíme, že máme dobré auto, ktoré sa dokáže skvelo kvalifikovať. Nedokážeme to však pretaviť do pretekového tempa,“ povedal na margo výkonnosti Haasu Kevin Magnussen.

Šéf tímu Günther Steiner verí, že sa tímu podarí nepríjemnosti čo najrýchlejšie vyriešiť. Sezóna totiž ubieha a americká stajňa si nemôže dovoliť nabrať stratu.

„Problémom je dostať pneumatiky do teplotného rozsahu, v ktorom by fungovali správne. Toto sú vysokorýchlostné okruhy s dlhými rovinkami a pomalými zákrutami, v ktorých nedokážeme dostať do gúm dostatočné teploty,“ povedal Steiner.

„Počas zimných testov, aj keď bolo chladno, sme ich dostatočne zaťažovali. Dokázali sme do nich dostať dostatok energie a udržať v nich teplo. V Austrálii bolo teplé počasie, čo pomohlo. V Bahrajne a Číne to ale skrátka nefungovalo.“

„V Baku to môže byť ešte horšie. Pripravujem sa na ďalšie sklamanie. Dúfam, že sa nám podarí pred víkendom niečo nájsť. Poznáme problém, ale nedokážeme ho vyriešiť. Budeme tento týždeň pracovať tvrdo, aby sme pripravili. Uvidíme v Baku,“ uzavrel Steiner.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk