F1.sk F1.sk

Zetsche chváli Wolffa, ten mu slová opätuje
zdroj: Mercedes

Zetsche chváli Wolffa, ten mu slová opätuje

Od okamihu, ako Toto Wolff nastúpil na pozíciu športového šéfa Mercedesu, dosahuje s tímom obrovské úspechy. Ukázal, že je vynikajúci manažér i politik a situáciu dokáže držať pevne v rukách. Vyzdvihol ho aj najvyšší šéf Daimleru.

"Je to úchvatné," reagoval Zetsche v rozhovore pre Sky Sports F1 na vstup Mercedesu do aktuálnej sezóny. "Práve sme sa bavili o tom, ako je vôbec možné udržať po piatich majstrovských rokoch také množstvo energie. Toto je podľa mňa najúchvatnejšie. Zvyčajne je to tak, že koncentrácia a motivácia sa v takomto prípade vyparia. V tomto tíme však nie je ani jedna jediná osoba, o ktorej by to platilo."

"Je to fantastické a všetko to má niečo aj so štýlom vedenia," uznal šéf predstavenstva Daimleru, ktorému Wolff jeho slová opätoval: "Top lídrom je práve Dieter. Oboma nohami stojíme pevne na zemi a práve to je jeden z dôvodov, prečo si ostatné tímy v minulosti neudržali svoju víťaznú šnúru. Začali veriť tomu, že sú najlepší. Ale keď tomu uveríte, tak je to začiatok konca."

Toto Wolff pokračoval: "V tíme máme veľmi dobrú energiu. Je to pracovné miesto, ktoré človeka baví a platí to o Brixworthe, Brackley i o Stuttgarte. Neexistuje tu žiadna politika a žiadne nezmysly. Kým máte správne ciele a radosť z toho, čo robíte, kým cítite vášeň, tak neexistuje dôvod na zmenu zamestnávateľa. Nám sa toto zatiaľ podarilo udržať."

Mercedesu sa darí natoľko, že značke to mimoriadne pomáha a predaj jej áut neprestajne rastie. V závere tohto roku spoločnosť začne aj svoje pôsobenie vo Formule E, pričom Zetsche potvrdil, že cieľom je ostať v oboch formulových triedach.

"Nič však pochopiteľne nemôžeme garantovať," reagoval Dieter Zetsche na margo zotrvania vo Formule 1 a súčasného pôsobenia vo Formule E. "Pôjde aj o rámcové podmienky, ktoré sa naskytnú. Ale náš cieľ je určite taký."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk