F1.sk F1.sk

Norris sa zabával, Räikkönen hromžil: Tento prekliaty McLaren chce so mnou pretekať!
zdroj: Alfa Romeo

Norris sa zabával, Räikkönen hromžil: Tento prekliaty McLaren chce so mnou pretekať!

Keď sa Kimi Räikkönen v druhej polovici pretekov snažil stiahnuť náskok Sergia Péreza, dával do toho všetko. Poriadne ho preto naštvalo, keď ho začal predbiehať o kolo pomalší Lando Norris na McLarene. Iceman si aj dobre zanadával.

Räikkönen stratil nervy v 39. kole. "Tento prekliaty McLaren chce teraz so mnou pretekať!" ozval sa v tímovej vysielačke nespokojný pilot Alfy Romeo, hoci každý má právo v prípade rýchlostnej výhody predbiehať i jazdcov o kolo vpredu.

Norris sa dostal na chvost štartového poľa po nehode s Daniilom Kvjatom, kde s poškodeným autom odjazdil veľkú časť pretekov. Ako sám povedal, bola to "dosť nuda". Zábavnejšie to začalo byť v 34. kole, keď sa druhýkrát zastavil u svojich mechanikov. Na trať sa vrátil uprostred súboja Daniela Ricciarda, Sergia Péreza a spomínaného Kimiho Räikkönena.

Norrisovi boli signalizované modré vlajky. Iceman sa nezdržoval a pomalší monopost v siedmej zákrute predbehol. Z dovtedy pomalšieho McLarenu sa ale razom stal rýchlejší. Brit sa zavesil za zadné krídlo Alfy a pokúsil sa odpovedať. Inžinier ho totižto na výjazde z boxov varoval o trojici, uprostred ktorej sa ocitne: "Ak budeš rýchlejší ako oni, môžeš sa vrátiť do prvého kola."

O malú chvíľu nasledoval pokyn: "Okej, Lando, máme modré vlaky a Räikkönena musíme nechať ísť. Ak ale potom budeš rýchlejší, môžeme ho zas dostať za seba."

Norris sa cez Fína dostal pred štrnástou zákrutou s pomocou DRS a nových gúm. Räikkönen si ale nemohol dovoliť strácať čas, nuž sa posťažoval inžinierovi. "Toto je vtip!" Inžinier sa ho snažil upokojiť, do čoho mu skočil Räikkönen. Do vysielačky doslova zahučal: "Hej, ale keď on ma brzdí, do****! Poďme, dostaňme ho z cesty."

Fínova spojka sa ho po chvíli ešte raz snažila upokojiť. "Nerob si starosti, opäť mu ukážu modré vlajky." "Ukazujú mu ich celý čas, to je ten problém," dodal Räikkönen.

Norrisovi sa podarilo dotiahnuť na Péreza, no na predbiehací manéver už nemal. V 42. kole sa ozval Norrisov inžinier: "Správa z vedenia pretekov: ak vieš Péreza predbehnúť v tomto kole, môžeš ignorovať modré vlajky. V opačnom prípade musíme vrátiť pozíciu Kimimu."

Mladík McLarenu neuspel a Räikkönena pustil pred seba. O pár kôl neskôr ho to už vôbec nemuselo trápiť, keďže z pretekov odstúpil. Räikkönen ale skončil deviaty, Péreza už nepredbehol. Mexičanovi v zisku ôsmeho miesta napokon pomohol aj Norris.

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk