F1.sk F1.sk

Surer: Ferrari potrebuje vysoké teploty a drsný asfalt
zdroj: TASR/AP

Surer: Ferrari potrebuje vysoké teploty a drsný asfalt

Slabší výkon Ferrari v Číne prekvapil. Pomaly začína byť zrejmé, že monopost SF90 funguje len za ideálnych podmienok. Inžinieri musia teraz v Maranelle prísť na to, prečo je auto za iných okolností tak ďaleko za Mercedesmi. Marc Surer má isté indície o tom, v čom má Ferrari nedostatky.

Švajčiarsky odborník hovoril s nemeckým magazínom Autobild: "Ferrari postavilo svoje auto na rozdiel od Mercedesu tak, aby malo menej prítlaku. Na rovinkách majú výhodu, ale toto je nevýhodné hlavne v pomalých a stredne-rýchlych zákrutách," vysvetľuje Marc Surer. Nedostatok prítlaku spôsobuje viacero problémov. "Ferrari preto potrebuje vyššie teploty asfaltu, aké boli v Bahrajne, alebo extrémne drsný asfalt, aký má okruh v Barcelone, aby dostali pneumatiky do optimálneho pracovného okna."

To môže byť odpoveďou za záhadný výpadok na prvom podujatí roka. "Preto boli silní počas zimných testov v Španielsku a takí suverénni v Bahrajne, ale nie v Melbourne a ani teraz v Číne."

Surer pokračuje: "Auto sa príliš šmýkalo, pneumatiky negenerovali dostatok gripu a príliš rýchlo odchádzali. Ak bude aj o dva týždne v Baku chladnejšie, tak to pre červených nevidím ružovo, pretože tento mestský okruh má priveľa pomalých zákrut, v ktorých stratia drahocenný čas. Ferrari by asi malo do budúcna prehodnotiť svoj koncept, lebo si nie som istý tým, že budeme mať dostatok pretekov, ktoré budú zapadať do plánov Ferrari."

Gerhard Berger, desaťnásobný víťaz pretekov F1, Ferrari odporúča, aby ešte nehádzalo flintu do žita. "Faktom je, že v Bahrajne boli dominantní a v Číne sa vedeli držať aspoň Bottasa. Iba Hamilton jazdil inú ligu. Ferrari musí zostať pokojné a musí aj naďalej potichu pracovať. Binotto je na to ideálny človek. Ak je navyše pravda, že Ferrari potrebuje vyššie teploty, v lete by na tom mohli zarobiť, keď bude väčšinu času teplo."

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk