F1.sk F1.sk

Vasseur si cez preteky držal palce, aby to Räikkönenovi nezhaslo
zdroj: Alfa Romeo

Vasseur si cez preteky držal palce, aby to Räikkönenovi nezhaslo

Na rozdiel od kolegov z Haasu sa v Alfe Romeo rozhodli nenasadiť opravenú riadiacu jednotku od Ferrari, keďže by to časovo nezvládli. V sobotu si to vyžiadalo daň, keď Antonio Giovinazzi v kvalifikácii prakticky nejazdil. V nedeľu boli kvôli tomu na boxovom múriku ako na ihlách, pretože Kimi Räikkönen to mal rozbehnuté na pekný bodový zápis. Porucha, aká postihla v Bahrajne Charlesa Leclerca, ich ale mohla o všetko pripraviť.

Fín sa napokon vytiahol z trinásteho miesta až na deviate a získal body v tretích pretekoch za sebou. "Na boxovom múre som si držal palce. Nebolo ľahké stláčať tlačidlá!" rozosmial sa šéf Alfy Romeo Frédéric Vasseur v rozhovore pre Autosport.

"Celkovo to bola pre nás fajn nedeľa, dobre sme sa z tej kvalifikácie dostali. Je dôležité bodovať v každých pretekoch a byť konzistentný," uvedomuje si 51-ročný Francúz. "Veľmi dobre vieme, že ak sa chceme udržať pred ostatnými, musíme podávať vo všetkých pretekoch vyrovnané výkony a bodovať na každom jednom podujatí."

Vasseur napokon ocenil Räikkönenovu snahu, keď v závere pretekov robil všetko preto, aby dohnal autá pred sebou. "Zbiera body dokonca aj vtedy, keď štartuje trinásty. Bol trochu nahnevaný, že nemohol dostihnúť Ricciarda a Péreza, čo je dobré znamenie. Rýchlosť sme mali a myslím si, že by sme vedeli Ricciarda s Pérezom chytiť, ale desať kôl pred koncom sme vpredu utrpeli malé poškodenie. Prišli sme o teplotu na predných gumách, hlavne kvôli tomu, že nám ubudlo z prítlaku."

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk