F1.sk F1.sk

Bottas pole position nepremenil, sťažuje sa na štartovnú čiaru
zdroj: TASR/AP

Bottas pole position nepremenil, sťažuje sa na štartovnú čiaru

Po sobote to vyzeralo tak, že Valtteri Bottas z Austrálie sa po slabšom Bahrajne vrátil. V nedeľu však prišiel o vedúcu pozíciu hneď na štarte, na ktorom bol spomedzi vedúcich pretekárov najpomalší. Podľa neho za to môže biela čiara hneď pred jeho štartovacím boxom.

"Lewis mal lepší štart ako ja. Problém sa objavil už v zahrievacom kole," reagoval Valtteri Bottas na popretekové otázky novinárov. "Hneď pred mojím štartovacím boxom bola hrubá biela čiara. Keď som akceleroval a prešiel cez túto hrubú čiaru, už v zahrievacom kole sa mi pretočili kolesá."

Fín stále veril v to najlepšie. "Na štarte som si pomyslel, že by to mohlo byť so zohriatymi pneumatikami lepšie, no nebolo. Keď som sa dostal na bielu čiaru, kolesá sa roztočili. Trvalo príliš dlho, kým som to ovládol. Prišiel som o pár metrov, takže ma Lewis dostal. Tak to niekedy chodí…"

Bottas sa zaradil za svojho kolegu. Dvojica si pozície po zvyšok pretekov nevymenila. "Lewis mal dosť silný prvý stint. Spočiatku som bol blízko, ale keď ste za niekým, viac sa šmýkate a pneumatiky sa prehrievajú," vysvetlil. "V druhom a treťom stinte to bolo veľmi podobné. Otázkou bolo len to, koľko manažovať a koľko na to tlačiť. Myslím si teda, že kľúčový bol štart. Lewis tam odviedol dobrú prácu."

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk