F1.sk F1.sk

Horner naznačuje spokojnosť, ale: Ferrari bolo rýchlejšie ako my
zdroj: TASR/AP

Horner naznačuje spokojnosť, ale: Ferrari bolo rýchlejšie ako my

Tím Red Bull Racing-Honda vybojoval v Číne štvrté a šieste miesto, čo stajni vynieslo celkovo 21 bodov. Dvadsať za samotné umiestnenia a jeden za najrýchlejšie kolo, ktoré v samom závere pretekov zaznamenal Pierre Gasly.

"Po stránke stratégie sme urobili všetko správne, vďaka čomu sme jedno Ferrari dostali za nás," povedal šéf tímu Christian Horner. "Musíme úprimne priznať, že Ferrari dnes bolo rýchlejšie ako my, avšak štvrté miesto Verstappenovi zaručila lepšia stratégia. Max do toho dal všetko."

"Nuž a fajn je aj to, že tesne pred koncom sme vďaka Pierrovi Gaslymu zaznamenali najrýchlejšie kolo - na úkor Sebastiana Vettela. Za nami bolo veľa voľného priestoru, takže sme to riskli, Gaslyho sme povolali do boxov a s mäkkými pneumatikami Pirelli sme ho poslali do naháňačky za časom."

"V tomto šampionáte sa ráta každý bod, takže sme si tento bonus nechceli nechať ujsť," hovoril ďalej Horner. "Pierre aj tak odjazdil celkom solídne preteky a dúfam, že vďaka tomu nabral poriadne množstvo sebavedomia."

Angličan ďalej skonštatoval, že v Číne to bol pre Red Bull celkovo "dobrý víkend". "Po stránke šasi neprestajne dosahujeme pokroky a aj Honda opäť pridala. Avšak na to, aby sme potrápili Mercedes a Ferrari, nám ešte niečo chýba. Na sklade máme mnoho nových súčiastok, ktoré nás v najbližších týždňoch a mesiacoch azda prinesú bližšie k špičke," dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk