F1.sk F1.sk

Aby Hamilton vyhral, musel zmeniť svoj štýl jazdy
zdroj: TASR/AP

Aby Hamilton vyhral, musel zmeniť svoj štýl jazdy

Zatiaľ čo v piatok sa Lewis Hamilton pýtal, "čo sa to, dopekla," deje s jeho autom, v nedeľu už držal nad hlavou najcennejšiu šanghajskú trofej. Nie je to však opakujúce sa uťahovanie si z konkurencie, Brit tvrdí, že ešte v piatok mal vážne problémy. Vyriešil ich tak, že zmenil spôsob, akým v Číne jazdil.

"Cez víkend sa môjmu autu vôbec nepáčilo, ako s ním na tejto trati jazdím," nechal sa počuť Lewis Hamilton. "Vždy som tu bol rýchly a môj agresívny štýl vždy dobre fungoval. V posledných dvoch rokoch mi však pneumatiky neumožňovali ho využívať, ani auto mi ho neumožňovalo využívať. Zdalo sa, že som prišiel o veľký kus rýchlosti. Musel som byť veľmi promptný pri zmene môjho prirodzeného jazdeckého štýlu, bolo to treba upraviť."

To sa mu podarilo v sobotu, a bolo to kľúčové k zisku druhého miesta na štartovom rošte. V nedeľu po zhasnutí červených svetiel ho ešte vylepšil. "Vycibril som ho až na konci kvalifikácie," dopĺňa na margo svojho štýlu jazdy. "Potom v pretekoch som sa mohol trochu vrátiť ku môjmu normálnemu jazdeniu, keďže som už bol na čele. Vtedy som si vedel udržať pozíciu a robiť, čo bolo treba."

"Keď ste vpredu, lepšie sám seba ohodnotíte. Môžete vylepšovať svoju rýchlosť, zbadať, kde sú vaše slabiny a kolo po kole na nich pracovať. Asi po prvých pár kolách som sa dostal do rytmu, tak som si len hovoril, aby som udržal gumy pri živote a postupoval podľa stratégie. Mali sme mať jednozastávkové preteky, ale Ferrari to potom zmenilo, z čoho sa napokon stala celkom zaujímavá hra. Všetko bolo na chlp presné, aj ich rozhodnutie prísť do boxov s oboma autami naraz. Ja som v skutočnosti nevedel, že je za mnou. Fantastická práca tímu," pochválil mechanikov Hamilton.

Lewis Hamilton v boxoch
TASR/AP

Na začiatku roka sa najviac hovorilo o Ferrari ako o tíme, ktorý bude diktovať úvod ročníka. V skutočnosti má ale na konte dominantné výsledky Mercedes. Nech čísla hovoria, čo chcú, úradujúci šampión nepovažuje svoje auto za jasne najlepšie v poli. Ferrari je podľa neho poriadne rýchle, no nevie to využiť.

"Nemám pocit, že by sme boli dominantným tímom. Myslím si však, že máme pevnejší základ, lepšie fungujeme, máme dobré pitstopy, výkony v kvalifikáciách — no proste vo všetkom sme na super-vysokej úrovni. Som za to veľmi vďačný. Nemal som ani tušenia, že by sme mohli tak skoro získať tri dvojité víťazstvá," pokračoval Hamilton, ktorý sa zamyslel aj nad výkonmi Ferrari: "Myslím si, že majú dobré auto. Nepozeral som sa detailne na to, prečo tu neboli takí rýchli, ale nevyzerá to tak, že by počas víkendov využívali jeho plný potenciál. Ich práca nevyzerá byť taká bezchybná ako v minulosti, ale každý máme lepšie a horšie obdobia."

"U nás do budúcna pribudne viac vylepšení, ale myslím si, že teraz všetko využívame na maximum. Musíte sa dostať do pozície, z ktorej ste schopní vyhrávať, a to my robíme," uzavrel britský pretekár.

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk