F1.sk F1.sk

Wolff o situácii Ferrari: S dvoma alfa-samcami narazíte na takýto problém
zdroj: Ferrari

Wolff o situácii Ferrari: S dvoma alfa-samcami narazíte na takýto problém

Po Veľkej cene Číny sa ani tak nehovorí o treťom dvojitom víťazstve Mercedesu v rade, ako o tímovej réžii v podaní Ferrari. Bola dosť rozpačitá a stajni toho v konečnom dôsledku veľa nepriniesla. Sebastianovi Vettelovi však pomohla získať pár bodov.

"Je to taká háklivá situácia," reagoval na stretnutí s novinármi športový riaditeľ Mercedesu Toto Wolff. "Vždy pochopiteľne chcete, aby súperov naháňalo to rýchlejšie auto. Sebastian navyše povedal, že je v danom okamihu rýchlejší. Poradie následne vymenili."

"Osobne to viem absolútne pochopiť, ale keď raz s takýmito vecami začnete, začne to byť veľmi komplikované. Vytvoríte precedens a vyvoláte problémy."

Wolff aj z vlastnej skúsenosti vie, že potom to nie je med lízať. "Nie je to veru jednoduchá situácia. S Nicom a Lewisom sme to tiež zažili, nuž a napokon aj s Valtterim... Celkovo to však nie je len problém Ferrari. Každý tím, ktorý má dvoch alfa-samcov, narazí na takýto problém," dodal Toto Wolff.

Celá situácia vznikla po tom, ako brzdený Vettel zahlásil, že sa dokáže vyrovnať tempu Lewisa Hamiltona. Keď ho však Ferrari pustilo pred Leclerca, žiadnu dodatočnú rýchlosť už neukázal a práve on brzdil svojho kolegu. Do hry sa aj vďaka tomu primiešal Max Verstappen, ktorý Leclerca napokon zdolal.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk