F1.sk F1.sk

Vettela samého prekvapilo, že po získaní pozície prišli problémy
zdroj: TASR/AP

Vettela samého prekvapilo, že po získaní pozície prišli problémy

Sebastian Vettel dostal na tlačovke po pretekoch aj otázku týkajúcu sa tímovej réžie Ferrari. V úvodnom stinte bol najskôr rýchlejší, ako jeho kolega Charles Leclerc - aspoň to tak vyzeralo - a Scuderia ho pustila dopredu, avšak potom už odrazu rýchlejší nebol. Ako to vníma?

"Už v okamihu, keď sa to stalo, mi bolo jasné, že budem čeliť týmto otázkam," odvetil Vettel. "Ani neviem, či na to chcem odpovedať, pretože som tak trochu proti tomu, ako vy všetci (novinári, pozn. red.) pracujete. Z odpovedí si tu a tam vezmete nejaké kúsky a dáte ich do nesprávneho svetla."

"Ak sa ma na to opýtate o pol hodiny neskôr v padoku, tak možno vám odpoviem priamo, ale vy to vôbec nenapíšete. Zdá sa, že takýmto spôsobom fungujete. Možno nie všetci, ale niektorí určite."

Následne sa Nemec predsa len rozrečnil aj k téme. "Cítil som, že som v aute rýchlejší. Pýtali sa ma na to, či viem byť rýchlejší a odpovedal som, že cítim, že áno. Keď som sa potom dostal do čistého vzduchu, tak som sám ostal trochu prekvapený. Teda možno nie prekvapený, ale mal som trochu problém poskladať dokopy dobré kolá."

"Akonáhle som sa potom dostal do rytmu, tak si myslím, že som mu dokázal odskočiť, ale cieľ bol iný: chceli sme sa pokúsiť dostihnúť Mercedes, ale strata bola v tej chvíli už dosť veľká," dodal Sebastian Vettel.

Zaujímavé slová uviedol štvornásobný majster sveta aj okamžite po pretekoch. Do vysielačky zahlásil: "Sorry za prvý stint. Myslel som si, že viem byť o dosť rýchlejší..."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk