F1.sk F1.sk

Verstappen o súboji s Vettelom: Bolo to v poriadku, spravil by som to isté
zdroj: TASR/AP

Verstappen o súboji s Vettelom: Bolo to v poriadku, spravil by som to isté

Max Verstappen nemal také rýchle auto ako pretekári Ferrari, ale napriek tomu sa vo výsledkovej listine VC Číny dokázal dostať medzi nich. Red Bull to spravil takticky umne a Ferrari naopak muselo svojich pilotov "manažovať".

Po prvej zastávke v boxoch sa Holanďan dostal do tesného súboja so Sebastianom Vettelom. Chvíľu bol už aj pred ním, ale Nemec sa ubránil a bol pomerne tvrdý.

"Bolo to v poriadku," skonštatoval Verstappen. "Pokúšal som sa zdolať ho na brzdách, pretože jeho gumy boli ešte dosť chladné. Na výjazde ma potom dosť zavrel, ale ja by som spravil to isté."

Verstappen však aj tak pochyboval o tom, že by Vettela dlhodobo udržal za sebou: "Tak či tak by ma predbehol, pretože ja som s tvrdými pneumatikami jednoducho nebol dosť rýchly."

"V konečnom dôsledku sme dosiahli maximum. Mercedes spravil medzi piatkom a sobotou pokroky a určite som nečakal, že by sme s nimi mohli bojovať. S Ferrari sme však mohli, no v prostrednom stinte sme niečo strácali a tam nám vždy ušli."

"Prvý a posledný stint boli v poriadku, ale s tvrdými gumami (v druhom stinte, pozn. red.) sme neboli veľmi spokojní. Celkovo si myslím, že zosilnel aj vietor a mal som s tým určité problémy. Bol som naň akýsi citlivejší. Ale tak to chodí," dodal Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk