F1.sk F1.sk

Wolffa double zaskočilo: Prišlo to prekvapujúco
zdroj: TASR/AP

Wolffa double zaskočilo: Prišlo to prekvapujúco

Mercedes vyhral všetky tri tohtoročné podujatia a vo všetkých prípadoch zaznamenal dvojité víťazstvo. U strieborných teda vládne absolútna spokojnosť a opäť to vyzerá na obhajobu oboch titulov. Ferrari je zdanlivo na kolenách.

"Lepšie to ani nemohlo prebehnúť," radoval sa Toto Wolff. "Najskôr kompletný prvý rad s Bottasom a Hamiltonom, potom super preteky, v ktorých sme diktovali tempo a nakoniec sme v tisícom podujatí F1 mohli oslavovať dvojité víťazstvo. Som nesmierne šťastný."

Zaujímavý okamih prišiel na konci 36. kola, keď prišli do boxov obaja pretekári Mercedesu naraz. Tím ich však v priebehu niekoľkých sekúnd vybavil a aj takto ukázal svoju hrozivú silu.

"Takýto manéver je nezvyčajný a nesie so sebou určité riziko. Napokon som veľmi hrdý na to, ako perfektne to chlapci zvládli. V takej chvíli pritom môžete stratiť úplne všetko. Spravili sme to preto, aby sme sa poistili voči zastávkam Verstappena a Vettela. Choreografia nám našťastie fungovala perfektne."

Očakávali v Mercedese vôbec, že ich autá budú také silné? "Nie, prišlo to prekvapujúco," odpovedal Wolff. "A to hlavne preto, lebo naše piatkové tempo pri dlhých jazdách nebolo práve najlepšie. V piatok večer by som nedal ani cent na to, že v nedeľu ukážeme takúto rýchlosť."

"Naďalej som presvedčený o tom, že Ferrari má po stránke kombinácie motorového výkonu a odporu najlepšie auto. Mercedes má viac prítlaku, čo nie je také dobré pre rýchlosť na rovinkách, ale je to veľmi dobré pre rýchlosť v zákrutách. Túto kvalitu si potrebujeme zachovať, ale na rovinkách potrebujeme byť o niečo rýchlejší."

"Ak sú najlepšie tímy také vyrovnané, je dôležité, aby ste z úvodných pretekov získali najlepšie možné výsledky. Máme tri dvojité víťazstvá, lepšie to byť nemohlo. A pripravujeme mnoho dobrých vývojových noviniek, ktoré postupne pribudnú na aute," prezradil Rakúšan. "V Baku nás čaká ďalší odlišný okruh a s dlhou pasážou prechádzanou na plný plyn bude hrať do karát Ferrari. Tí majú silný motor a auto vykazujúce slabý odpor vzduchu."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk