F1.sk F1.sk

Sainz odkazuje: V prvom kole treba byť trpezlivejší (+VIDEO)
zdroj: Twitter/F1

Sainz odkazuje: V prvom kole treba byť trpezlivejší (+VIDEO)

Prezývka Daniila Kvjata "Torpédo" sa v nedeľu opäť dostala do kurzu, zhodou okolností práve v Číne, kde si ju pred troma rokmi vyslúžil. Rovnako ako vtedy, aj dnes Kvjatov manéver výrazne ovplyvnil preteky dvoch jazdcov z rovnakého tímu. Dnes bol tou stajňou McLaren, no na rozdiel od komentárov Sebastiana Vettela z minulosti dnes piloti McLarenu Kvjata neobviňujú priamo.

Carlos Sainz nedoplatil na kolíziu tak veľmi ako jeho kolega Norris, no aj tak musel jazdiť s poškodeným monopostom. "Všetci sme v šiestej zákrute bojovali, no a na výjazde sa asi niekomu nepáčilo, že musí ísť bok po boku s ostatými, tak to otvoril trochu moc a spôsobil takú spúšť."

"Nemodlím sa za to, aby padali tresty, ani o ne nežiadam. Žiadam len o trochu trpezlivosti v prvom kole," odkázal Sainz, podľa ktorého by sa nikomu nič zlého nestalo, keby boli jazdci v prvom kole voči sebe ohľaduplnejší. "Šanghajské preteky sú veľmi dlhé, sú tu aj príležitosti na predbiehanie. Albon skončil na bodoch, pritom štartoval z boxov. Áno, prvé kolo je dôležité, ale na okruhoch, akým je ten v Šanghaji, sú preteky dlhé a treba byť trpezlivý."

Sainz napokon dostal otázku, či jeho slová o väčšej trpezlivosti boli určené Kvjatovi: "Ja s ním nemám žiadne problémy. Myslím si, že on už bude vedieť. Pozrie si zábery."

Lando Norris sa po kolízii s Kvjatom vzniesol do vzduchu a do boxov musel zájsť predčasne. "Kvjat trochu vytlačil Carlosa a kontakt medzi nimi spôsobil, že vrazil do mňa. Musel vedieť, že som vedľa Carlosa a trochu vpredu, dokonca som to takmer prežil, ale dotyk Carlosa a Kvjata viedol ku kontaktu so mnou. Nebolo to teda tak, že by šiel niekto trafiť priamo mňa. Vyzeralo to ako pretekársky incident, no musím sa na to ešte pozrieť detailnejšie."

Komisári takí zhovievaví neboli a Kvjat dostal trest prejazdu boxami. "Je to škoda, lebo obe naše autá vyradil z boja o body, ktoré boli na dosah. Nikdy to nie je ideálne, keď sa s niekým dotknete, no keď jeden človek zničí oba McLareny, je to frustrujúce."

Norris sa v boxoch zastavil ešte dvakrát predtým, ako svoj monopost definitívne odstavil. Zaujímavosťou je, že v treťom stinte nasadil rovnaké pneumatiky, aké mal na štarte, teda už použitú stredne tvrdú zmes. Lepší výber totižto nemal.

"Bolo by super, keby sme mali ďalšie preteky. Tieto nedopadli tak, ako sme chceli. Jediným pozitívom je Carlosova rýchlosť, ktorý nemal až také poškodené auto," hodnotil na záver Norris. "Stále tam nejaké bolo, ale nebolo ho až toľko. Mal výborné tempo, potenciál sme dnes teda mali. Ja som bol v pretekoch taký osamotený. Preteky boli nakoniec nudnejšie, než aké by som ich chcel mať."

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk