F1.sk F1.sk

Rosberg súcití s Leclercom, ale: Zdalo sa, že Sebastian je omnoho rýchlejší
zdroj: TASR/AP

Rosberg súcití s Leclercom, ale: Zdalo sa, že Sebastian je omnoho rýchlejší

Nico Rosberg pred Veľkou cenou Číny očakával, že z víťazstva by sa mohol tešiť Valtteri Bottas. Hovoril, že v ňom vidí množstvo ohňa, ale napokon sa to nepotvrdilo; Lewis Hamilton mal lepší štart a nakoniec aj triumfoval.

"Bol to poriadny úder, ale to je pre neho také typické," vyzdvihol Rosberg Hamiltona, ktorý sa celý víkend nevedel dostať do optimálneho tempa. "Už viackrát to tak bolo. Niekedy je celý víkend úplne mimo hry a keď sa necíti optimálne, tak prichádza o chuť. Ale keď ide do tuhého, odrazu je v hre a vytiahne nejakú ranu."

V Bottasovom prípade bolo vidieť, že nemal najlepší štart a v porovnaní s Hamiltonom nemal nárok. "So spojkou musí byť človek neskutočne precízny. Počas celej sezóny uvidíme viac takýchto chýb, pretože je veľmi ťažké zvládnuť to. Dnes na to doplatil Valtteri."

Mercedes sa počas zimných testov neukazoval v najlepšej forme, ale napokon vybojoval tri dvojité víťazstvá, čo je najlepší vstup do sezóny od Williamsu v roku 1992. Neuveriteľné.

"Mercedes mal silné auto počas celého víkendu," skonštatoval Rosberg. "Sú favoritmi aj pre zvyšok sezóny, odvádzajú skvelú prácu. Vo Ferrari sa vždy objavia nejaké neistoty a chyby. Z ich pohľadu to neprebieha hladko."

A čo tímová réžia? Bolo správne, že Ferrari pustilo Sebastiana Vettela pred Charlesa Leclerca? "Je jasné, že museli niečo skúsiť a spočiatku to vyzeralo tak, že Sebastian je omnoho rýchlejší. Z tohto pohľadu bolo správne, že to Ferrari skúsilo. Ale neviem, či mu nemohli dať ešte chvíľu času na to, aby možno ukázal, že vie byť aj rýchlejší. Tempo totiž nakoniec mal. Súcitím s Leclercom," dodal Nico Rosberg pre RTL.

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk