F1.sk F1.sk

Steiner o chybe v Q3: Haas doplatil na to, že má prvú garáž
zdroj: Haas

Steiner o chybe v Q3: Haas doplatil na to, že má prvú garáž

Jednou z hlavných tém čínskej kvalifikácie bolo to, že viacerí jazdci v Q3 nestihli svoje posledné ostré kolo. Výjazd z garáže všetci nechávali na poslednú chvíľu a pretekári Red Bullu i Haasu na to doplatili.

Pôvodne si to všetci rozrátali dobre, ale vláčik áut išiel akosi pomalšie a nestihli to. Na trati zavládol aj zmätok, pretože keď to časovo prestalo vyzerať dobre, začal Sebastian Vettel súperov predbiehať. Džentlmenská dohoda hovorí o tom, že v prípravných kolách sa to nerobí, no teraz to bolo inak. Tlačil ho čas a pridali sa aj ďalší.

"My máme prvú garáž," vysvetľoval situáciu Haasu šéf tohto tímu Günther Steiner. "A keď Mercedes vyšiel na trať, už sa nám neukázala žiadna medzera, do ktorej by sme sa mohli pichnúť."

To znamená, že Romain Grosjean a Kevin Magnussen čakali v garáži až do okamihu, kým okolo nich prejdú všetky autá. Na trať potom vyšli ako poslední a už to nemohlo stačiť. "Odkedy sme boli v Melbourne potrestaní za to, že sme poslali auto do cesty niekomu inému, sme mimoriadne opatrní."

Ani v Haase nerátali s tým, že zahrievacie kolo bude také pomalé. "Potom od jeho polovice sa všetci začali predierať nahor. Spôsobilo to zápchu, pričom nám na konci poľa vypršal čas."

"Ak by sme v zahrievacom kole predbiehali tak, ako Vettel, zaručene by sme dostali trest," hneval sa Steiner v rozhovore pre Auto Motor und Sport. "Nemohli sme riskovať. Nakoniec sme radi, že sme vyriešili problémy s pneumatikami a vôbec sa dostali do Q3. V piatok to ešte vyzeralo tak, že vypadneme najneskôr v Q2."

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk