F1.sk F1.sk

Marko vysvetľuje Verstappenovu situáciu, sčasti si za ňu mohol aj sám
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko vysvetľuje Verstappenovu situáciu, sčasti si za ňu mohol aj sám

Max Verstappen chcel byť v čínskej kvalifikácii džentlmenom, ale napokon na to doplatil. Nestihol vstúpiť do ostrého kola a čas určený pre Q3 vypršal.

V konečnom dôsledku to vyzerá tak, že si za všetko mohol sčasti aj sám. Jeho plán bol taký, že sa uchytí do vzduchovej clony za Charlesa Leclerca, ale nevyšlo to.

"Všetko to začalo tým, že Max si chcel zorganizovať vzduchovú clonu," prezradil Helmut Marko pre Motorsport-Magazin.com. "Ale vzduchová clona nefungovala. Je to aj otázka šťastia."

Keď videl, že to nepôjde, tak spomalil, aby Leclerca nechal uniknúť o približne päť sekúnd. V tej chvíli netušil, že má málo času na vstup do ostrého kola a túto taktiku považoval za vhodnú.

"Bol za Leclercom a chcel si ponechať správny odstup. Následne sme ho príliš neskoro informovali o tom, že je už päť po dvanástej... Sebastian ho odrazu predbehol a okrem toho aj Renault. A zmätok bol perfektný."

Marko súperom nič nezazlieva. Uvedomuje si, že na to museli dupnúť, pretože vstup do ostrého kola by nestihli ani oni. "Ale mohli sme skončiť pred Ferrari," zdôraznil. "Teraz to potrebujeme v pretekoch napraviť. Ešte nie je nič stratené, veď Mercedes s tým svojim výkonom nedokáže jazdiť dlho."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk