F1.sk F1.sk

Honda potvrdila, že Albon dostane nový motor
zdroj: Red Bull Content Pool

Honda potvrdila, že Albon dostane nový motor

Alex Albon v treťom tréningu pred Veľkou cenou Číny tvrdo havaroval a svoje auto celkom rozbil. Honda následne potvrdila, že v dôsledku toho dostane aj celkom nový motor. Nasadiť ten, ktorý bol v aute pri havárii, by bolo príliš riskantné. Treba ho prešetriť.

"Uľavilo sa nám, že Alex je po tréningovej nehode v poriadku," povedal technický riaditeľ Hondy Tojoharu Tanabe. "V dôsledku nehody meníme pohonnú jednotku a tú, ktorá bola pri havárii v aute, posielame na kontrolu do Sakury. V tejto chvíli nepoznáme plný rozsah možných škôd jednotlivých súčastí pohonnej jednotky."

Počas čínskeho víkendu tak nový motor dostali obaja pretekári Toro Rosso. Daniil Kvjat ho dostal ešte v piatok po tom, ako Honda na dátach spozorovala určité anomálie. Jeho agregát bol takisto odoslaný do Sakury.

"V danej oblasti okruhu sa dá získať čas k dobru," uviedol Alex Albon. "Viete vyjsť aj mierne mimo trate, čo vám napokon pomôže. Takto som išiel v predchádzajúcej jazde a rovnako aj v piatok. Samotná línia bola v poriadku, ale na umelom povrchu som dal až príliš veľa plynu. Keď vám to potom ujde, už ste len pasažierom. Dúfal som, že ma to potiahne doľava a otočím sa priamo na asfalte, ale zatiahlo ma to doprava do múra."

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk