F1.sk F1.sk

Rosberg: Ferrari stavilo na zlú aerodynamiku, už pracujú na náprave
zdroj: TASR/AP

Rosberg: Ferrari stavilo na zlú aerodynamiku, už pracujú na náprave

Ferrari opäť ukázalo, že na rovinkách je mimoriadne rýchle a na konkurentov získava veľké množstvo času v dobru, ale v zákrutách potom ten čas stráca. Ako prezradil Nico Rosberg, nebol to úmysel a celá situácia vznikla tak trochu náhodou.

"Hovoril som s chlapcami z Ferrari, podľa ktorých postavili auto z aerodynamického hľadiska zle," skonštatoval Rosberg v rozhovore pre RTL. "Majú príliš slabý prítlak a nemajú k dispozícii žiadny adekvátny balík, ktorý by na auto mohli nahodiť, aby fungovali efektívnejšie, teda aby síce boli na rovinkách o niečo pomalší, ale na druhej strane by vďaka tomu mali omnoho lepší prítlak v pomalých zákrutách."

"Na rovinkách sú veľmi rýchli a nepotrebujú byť až takí rýchli. Potrebujú však byť rýchlejší v zákrutách. Auto v tomto smere zle postavili. Ale už na tom vo vývoji pracujú a čoskoro prinesú aj nové zadné krídlo. Problém je v tom, že celé auto je postavené takto a nie je to len o tom, že mu dáte nové zadné krídlo. Potom totiž môže byť celkom neefektívne," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk