F1.sk F1.sk

Bottas tvrdí, že neodjazdil perfektné kolo
zdroj: TASR/AP

Bottas tvrdí, že neodjazdil perfektné kolo

Vyzerá to tak, že "nový" Valtteri Bottas je späť. Prvýkrát sme ho videli v austrálskom Melbourne, v Bahrajne potom príliš nezažiaril, ale v Číne jazdí opäť ako z veľkej knihy. Ráno ho naštartovala tradičná kávička a potom to už išlo ako po masle.

"Áno, zatiaľ to bol dobrý víkend," skonštatoval fínsky pretekár. "Už ráno v tréningu som sa v aute cítil dobre. V kvalifikácii som mal v Q3 určité problémy s odjazdením perfektného kola, ale aj tak to stačilo. Nebolo úplne také, aké som chcel, ale našťastie mi stačilo na pole position. Lewis sa počas kvalifikácie dokázal výrazne zlepšiť a nakoniec to bolo super-tesné."

Po stránke jedného kola je na tom Mercedes veľmi dobre, ale aké to bude pri dlhej jazde? "Nuž tak to uvidíme zajtra," odvetil Bottas. "V piatok to bolo medzi troma top tímami veľmi vyrovnané a máme mnoho otáznikov. Dnes to však vyzerá povzbudivo."

Úradujúci líder majstrovského poradia tak má veľmi dobrú šancu vyhrať jubilejné tisíce preteky. "Som tu preto, aby som sa koncentroval na seba a na prácu pre tím. Chcem sa pokúsiť odviesť maximum. Toto sú napokon len čísla... aj keď toto je veľké číslo, takže gratulujem F1."

Valtteri potvrdil aj to, že po stránke sebavedomia je na tom aktuálne dobre. "Bol to dobrý začiatok ročníka... platí to o mne, ako aj o nás ako tíme. Bolo to optimálne. Dnes to bol ďalší dobrý deň a dúfam, že také to bude aj zajtra. Avšak sezóna je dlhá."

Zaujímavé to bude aj po stránke pneumatikových stratégií. Prví piati pretekári vyštartujú s mediumkami, ďalší piati so softami. "Mediumky by mali mať po niekoľkých kolách lepší výkon, tak je to aj zvyčajne. Viac však uvidíme zajtra," poznamenal Valtteri Bottas s dodatkom, že mäkké gumy v kvalifikácii nevedeli vydržať ani jedno ostré kolo. Aj preto boli pretekári v Q2 so strednou zmesou takí rýchli. Tá totiž vydržala.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk