F1.sk F1.sk

Sainz: Dnes sme sa vrátili do reality
zdroj: Twitter/McLaren

Sainz: Dnes sme sa vrátili do reality

Pretekári McLarenu v čínskej kvalifikácii príliš nezažiarili a obaja vypadli v druhej časti. Obsadili len štrnáste a pätnáste miesto, odkiaľ sa na body bude útočiť veľmi ťažko.

"Už pred príchodom na toto miesto sme vedeli, že táto trať môže viac poukázať na naše slabiny, ako predchádzajúce dva okruhy," povedal Carlos Sainz. "Nečakali sme, že budeme nejakí slabší, ale čakali sme, že sa budeme viac trápiť."

Po druhom tréningu vraj bol každý v tíme poriadne "povzbudený" a dobre sa cítil aj Sainz. V kvalifikácii to však napriek tomu bolo akési ťažšie a nevyšlo to.

"Mať štrnáste a pätnáste miesto je trochu sklamanie. Ja som si po treťom tréningu myslel, že by sme mohli skončiť tak na jedenástej a dvanástej priečke. Myslel som si to dokonca aj po prvých kvalifikačných kolách."

"Nakoniec som odjazdil fakt dobré kolá a mám pocit, že sme jednoducho nemali potrebné tempo," pokračoval Španiel. "Budeme to analyzovať. Vedeli sme, že tento okruh asi zvýrazní naše slabiny a druhý tréning nás povzbudil asi viac, ako by mal. Dnes sme sa vrátili do reality."

"Preteky však môžu byť o niečom inom. Oproti včerajšku sme po stránke nastavenia vykonali niekoľko zmien a mali by sme mať lepšie súťažné tempo. Aj preto sme dnes možno vyzerali slabší, ale zajtra by sme mohli byť silnejší. Dúfajme, že je to tak!" dodal Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk