F1.sk F1.sk

Verstappen po kvalifikačných zmätkoch: Im sa to ešte vráti
zdroj: TASR/AP

Verstappen po kvalifikačných zmätkoch: Im sa to ešte vráti

Holandský pilot v službách Red Bullu Max Verstappen bol po kvalifikácii poriadne nazlostený. Kvôli zmätkom v posledných sekundách tretej fázy prišiel on i jeho tímový kolega Pierre Gasly o druhý kvalifikačný pokus. Cieľovú čiaru totiž obaja preťali až po uplynutí časového limitu.

Tímy vyšli na trať k svojim druhým pokusom na poslednú chvíľu. Uvedomil si to aj Sebastian Vettel, ktorý sa rozhodol nedodržať všetky nepísané pravidlá kvalifikácie a v predposlednej zákrute Maxa Verstappena predbehol. Hneď po ňom to urobili aj obaja jazdci Renaultu. Výsledkom bolo, že Red Bully nepreťali čiaru štartu a cieľa v časovom limite, a teda nemali možnosť svoje časy vylepšiť.

„Išli sme pekne za sebou, v jednom momente ma však predbehol Vettel a potom aj dva Renaulty. Oni *** zničili celú moju prípravu. Máme nepísané pravidlo, že sa musíte navzájom nasledovať. Ale to je jedno, od teraz im tiež budem *** kvalifikáciu,“ prskal Verstappen pre holandskú televíziu Ziggo Sport.

Za zmienku ešte stojí jeho komunikácia s inžinierom Gianpierom Lambiasom v čase, keď sa to udialo:

Lambiase
: „Musíš ísť, musíš ísť.

Verstappen
(po vyvesení šachovnicových vlajok): „Ach, do ***. Skončili sme?

Lambiase
: „Áno skončili.

Verstappen
: „To sú ale ***. Každý sa tu radí a oni to ***. Snažíme sa byť dobrí a oni to ***.

„Len som nasledoval Ferrari predo mnou (Charlesa Leclerca, pozn. red.) a snažil sa byť dobrý. Mohol som ho predbehnúť, ale to nie je to, čo by ste v kvalifikácii mali urobiť,“ povedal Verstappen už trošku pokojnejším tónom novinárom Sky Sports.

„Vtom ma však dostihol a dostal do takej situácie. Samozrejme nie som spokojný, no im sa to ešte vráti. Je to nepríjemné, pretože dnes sme mohli bojovať o tretie miesto,“ povedal Max, ktorého Leclerc v druhom pokuse predstihol a odsunul na piate miesto. „Teraz budeme musieť predbiehať,“ uzavrel.

Na ďalšiu otázku odpovedal stroho: „Bojovali sme o tretie miesto. Samozrejme, keď nemôžete dokončiť druhé kolo, dopadne to takto. Viete, že chlapci, ktorí sú v tom kole, majú šancu vás predbehnúť.“

„Max bol v dobrej pozícii, potom ho však predbehol Seb zvonku, takže spomalil, aby sa nedostal do špinavého vzduchu. Následne prišiel Renault a dopadlo to rovnako. Nanešťastie však čas bežal a nestihol to. Je to škoda, pretože sme mali dobrú šancu čas vylepšiť. Dnes sme mohli byť v druhom rade,“ povedal novinárom šéf tímu Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk