F1.sk F1.sk

Nový Bottas je späť, Hamiltona zdolal o 23 tisícin a má pole position!
zdroj: TASR/AP

Nový Bottas je späť, Hamiltona zdolal o 23 tisícin a má pole position!

Kvalifikácia na Veľkú cenu Číny priniesla veľký boj pretekárov Mercedesu. Lepšie z neho napokon vyšiel Valtteri Bottas, ktorý Lewisa Hamiltona zdolal o 23 tisícin sekundy.

Z druhého radu odštartujú bok po boku pretekári Ferrari. Sebastian Vettel bol o 17 tisícin sekundy rýchlejší ako Charles Leclerc, ale spokojný nebol. Do vysielačky hlásil niečo v tom zmysle, že "mali sme na to, mali sme na to" a svojim inžinierom povedal "chlapci, viete prečo". Vyznelo to záhadne.

V záverečnej časti kvalifikácie sme okrem toho videli aj nezvyčajné problémy: do rozjazdového kola sa mnohí pretekári vybrali na poslednú chvíľu a keďže bol Lewis Hamilton v tých chvíľach dosť pomalý, nie všetci to stihli - vo vláčiku za ním totiž stratili cenný čas. 

Čas určený pre Q3 vypršal skôr, ako do ostrého kola stihli vstúpiť Max Verstappen, Pierre Gasly, Kevin Magnussen i Romain Grosjean, takže títo pretekári ostali ukrátení o jeden pokus.

Piaty napokon skončil Verstappen, šiesty Gasly, siedmy Daniel Ricciardo, ôsmy Nico Hülkenberg a v závere top 10 evidujeme ešte Magnussena s Grosjeanom. Tí ostali v Q3 celkom bez času.

Dodajme, že dvaja jazdci sa kvalifikácie vôbec nezúčastnili; Antonio Giovinazzi mal neznáme problémy, ktoré sa týkali pravdepodobne pohonnej jednotky a Alex Albon v rannom tréningu tvrdo havaroval. Svoje auto totálne rozbil a jeho účasť v kvalifikácii tak bola vylúčená.

VC Číny odštartuje v nedeľu o 8.10 h.

Výsledky:

výsledky kvalifikácie na VC Číny 2019
F1.com

Lewis Hamilton: "Valtteri bol počas celého víkendu hviezdny. Mohol som dosiahnuť aj lepší čas, ale zajtra sa to pokúsim napraviť."

Valtteri Bottas: "Zatiaľ to bol dobrý víkend. Moje kolo bolo OK. Síce nie úplne také, aké som chcel, ale našťastie to stačilo na pole. Auto bolo počas tohto víkendu ozaj dobré."

Hamilton sa nedokázal zlepšiť, ale Bottas zo svojho času ukrojil ešte 16 tisíciniek! Tretí skončil Vettel, ktorý zdolal Leclerca o 17 tisícin sekundy.

Rovnako dobačovali aj Max Verstappen a Pierre Gasly! Neuveriteľné! Lewis Hamilton šiel vo svojom rozjazdovom kole dosť pomaly a zdržal celý vláčik.

Všetci vyrážali na trať dosť neskoro a Kevin Magnussen s Romainom Grosjeanom nestihli včasný vstup do ostrého kola! Uff!

1:31,563s pre Valtteriho Bottasa a 1:31,570s pre Lewisa Hamiltona! Vettel stráca 438 tisícin, Verstappen 526 a Leclerc 539.

V Q3 sa o pole position pobije desať jazdcov z troch najlepších tímov. Najrýchlejší vyzerá byť Mercedes, a to celkom jednoznačne.

Kimi Räikkönen po vypadnutí hlásil, že na rovinke jednoducho prišiel o výkon. Do Q3 sa nedostal prvýkrát od Maďarska 2016.

1:31,637s - v závere Q2 dosiahol najlepší čas Lewis Hamilton!

V Q2 vypadávajú Kvjat, Pérez, Räikkönen, Sainz a Norris.

Valtteri Bottas sa na konci Q2 objavil na trati aj na softoch. Hmm, veľký význam to nemalo.

Max Verstappen dal s mediumkami čas 1:32,369 a Pierre Gasly 1:32,948s, ale pozor, on s mäkšími softami! Francúzovi sa vôbec nedarí.

Záznam ukázal, že Lewis Hamilton spravil v šiestej zákrute chybu. Počas tohto víkendu ich spravil už viac, v aute zjavne nie je spokojný.

1:31,728s!!! Valtteri Bottas s MEDIUMKAMI! Neskutočný výkon. V jeho aute teda bolo ešte obrovské množstvo času k dobru. Sebastian Vettel dosiahol čas 1:32,232s, Charles Leclerc 1:32,324, Lewis Hamilton "len" 1:32,603s.

Bottas je v druhom sektore o šesť desatín sekundy rýchlejší ako Hamilton. Nový Bottas je späť.

Aj Max Verstappen to skúša s mediumkami. Je dôležité, aby to pretekári zvládli, pretože štartovať so softami bude nevýhoda.

Druhá časť kvalifikácie sa už rozbehla, Mercedes a Ferrari poslali svojich jazdcov na trať s mediumkami.

Alfa Romeo potvrdila, že Giovinazzi mal pravdepodobne problém s pohonnou jednotkou, ale tím to ešte prešetruje. Zvláštne.

Mimochodom, Lance Stroll sa do Q2 naposledy dostal na minuloročnej VC Japonska. Kvalifikácie má biedne.

Dostupné informácie hovoria o tom, že Giovinazzi mal nejaký problém s pohonnou jednotkou.

1:32,712s - Charles Leclerc absolvoval v Q1 aj druhé ostré kolo a skončil tesne za Valtterim Bottasom. Aj Ferrari teda vystrčilo rožky.

Čierny Peter ostal v rukách Lancovi Strollovi. Okrem neho vypadávajú aj dvaja piloti Williamsu George Russell a Robert Kubica, ako aj Antonio Giovinazzi a Alex Albon, ktorí nejazdili.

Antonio Giovinazzi v Q1 vôbec nejazdí, vypadnú teda len traja jazdiaci pretekári. Plus Giovinazzi a Albon.

Charles Leclerc mal v prvej jazde v Q1 veľké problémy s premávkou. Na trať asi bude musieť prísť ešte raz.

Vettel hlásil, že od deviatej zákruty mal veľké problémy so zadnou časťou auta a tím by to mal skontrolovať.

1:33,274s - aktuálny čas Maxa Verstappena z Red Bullu.

1:33,557s - prvý ostrý čas pre Sebastiana Vettela. Valtteri Bottas je však výrazne rýchlejší a jeho čas je 1:32,658! Lewis Hamilton spravil vo svojom ostrom kole chybu, ale aj tak je druhý výrazne pred Vettelom.

V prvej časti kvalifikácie pri Albonovej absencii vypadnú len štyria jazdci. Ako prví na trať vyšli piloti Williamsu.

Toro Rosso musí dať Alexovi Albonovi nové šasi. Kvalifikácie sa definitívne nezúčastní.

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk