F1.sk F1.sk

Psychika bola Leclercova slabina, spravil z nej však svoju prednosť
zdroj: TASR/AP

Psychika bola Leclercova slabina, spravil z nej však svoju prednosť

Keď Leclerc v Bahrajne počúval pokyny od inžiniera len krátko potom, čo prišiel o značnú časť výkonu svojej pohonnej jednotky, spočiatku si aj zanadával. Veľmi rýchlo sa však upokojil a začal odvádzať maximum pre to, aby s hendikepovaným autom došiel do cieľa na najvyššej možnej priečke. Pre mladíkovu psychiku to bola vážna zaťažkávacia skúška, ktorú úspešne zvládol. Sám Leclerc tvrdí, že teraz ju považuje za svoju prednosť.

"Myslím si, že moja psychika bola v časoch, keď som ešte pretekal na motokárach, mojou slabinou," zamyslel sa Charles Leclerc. "Pracoval som však tvrdo na tom, aby som bol pripravený, keď sa objaví príležitosť dostať sa do F1. Teraz mám pocit, že je to moja silná stránka a som veľmi rád, že som na nej tak tvrdo pracoval. V skutočnosti to nebolo také ťažké."

"Poslednú nedeľu som prežil momenty plné sklamania, ale v takých chvíľach je to vždy ťažké. Napokon, ak by sme vždy skončili tretí, keď budeme mať problémy, mali by sme byť šťastní," uvedomuje si svoje šťastie v nešťastí druhý najmladší držiteľ pole position.

Najviac mu pri jeho osobnostnom rozvoji pomohol mentálny tréning. Vďaka nemu spoznal sám seba. Keď vie, ako jeho myseľ reaguje vo vypätých situáciách, ľahšie ju ovládne.

"Ťažko sa to vysvetľuje, pretože trénujete so senzormi na hlave. Tie vám hovoria, čo sa v nej deje," opisuje tréningy Leclerc. "Nie je jednoduché to opísať slovami, ale v podstate trénujete pred počítačom a snažíte sa porozumieť tomu, čo sa odohráva vo vašej hlave. Už predtým som si bol celkom istý tým, čo sa v nej deje, ale v skutočnosti som nechápal tomu, čo sa dialo. Postupne sa ale spoznávate a začnete sa lepšie a lepšie ovládať."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk