F1.sk F1.sk

Vettel: Už to je lepšie, ale stále nie stopercentné
zdroj: TASR/AP

Vettel: Už to je lepšie, ale stále nie stopercentné

Po Vettelovej nevydarenej Veľkej cene Bahrajnu, počas ktorej hlásil značné problémy s ovládaním svojho monopostu, sa Ferrari rozhodlo investovať čas na testoch do hľadania lepších nastavení, ktoré by viac sedeli Nemcovmu štýlu jazdy. Tím bol v tomto smere aspoň čiastočne úspešný, no ešte nevyhral úplne. Štvornásobný majster sveta naznačil, že sa stále čaká na kľúčové vylepšenia.

Na bahrajnských testoch si Vettel vyskúšal dokonca aj Leclercovo šasi, aby si ho vedel priamo porovnať s tým svojím. Pomohlo to. "Toto je iná trať a je normálne, že stále nadobúdate lepšie a lepšie pocity. Tie veci, ktoré sme na testoch skúsili, sme tu boli istým spôsobom schopní aplikovať. Aj tak si myslím, že sa ešte vieme zlepšiť. Ešte sme neskončili."

"Je to lepšie, ale stále to nie je stopercentné. Ak cítite, že je to stále tu a tam zaseknuté, nemôžete byť úplne spokojní. Ale bolo to OK. Aspoň vieme, kde sme sa zasekli," priblížil majster sveta z rokov 2010 až 2013. "Zostáva nám to napraviť."

V druhom tréningu malo Ferrari problémy. Tím viac ako polovicu druhého tréningu kontroloval na aute Charlesa Leclerca chladiaci systém, čo uškodilo celému Ferrari. Vettela nepotešilo, že si svoju rýchlosť nevedel s Leclercom porovnať.

"Je to veľká škoda, že Charles nemohol odjazdiť dlhšie simulácie. Tu nám chýbajú informácie. Videli sme však, čo robili ostatní. Máme hrubé odpovede. V aute je stále potenciál, treba ho len odomknúť," doplnil Vettel.

Charles Leclerc
TASR/AP

Ferrari vyhlásilo, že na Leclercovom aute kontrolovalo chladiaci systém, zatiaľ čo niektoré zdroje hovorili aj o problémoch s olejom. "Chceli sme len vykonať pár kontrol oleja. Nie sme si úplne istí tým, čo sa stalo," upresnil Leclerc, ktorého aspoň netrápil balans tak ako konkurenciu. "Pokiaľ ide o náš výkon, sme na tom dobre. V druhom tréningu som nemal voľnú trať, takže je zbytočné sa baviť o výkone, ale celkovo som s autom spokojný. Ešte treba trochu popracovať na balanse, ale zajtra by to malo byť fajn."

Monačan napokon dostal aj otázku týkajúcu sa pozície tímovej jednotky vo Ferrari, o ktorej sa v piatok dosť diskutovalo. Binotto uviedol, že Ferrari stále vníma Vettela ako lepšiu voľbu, aj keď na boxovom múriku sú ochotní v prípade potreby tento postoj zmeniť.

"Chápem tomu, ako som už predtým povedal. Ako tím potrebujeme jednotku a dvojku," dodáva súčasná dvojka Ferrari. "Ja sa to budem snažiť čím skôr zmeniť. Musím zostať vpredu, stáť na pole position. To nebude ľahké, ale veľmi tesné. Čaká nás zaujímavý súboj a zaujímavá kvalifikácia."

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk