F1.sk F1.sk

Haasu sa aj v Číne rozpadávajú autá, Grosjean verí, že "chlapci problémy vyriešia"
zdroj: Twitter/F1

Haasu sa aj v Číne rozpadávajú autá, Grosjean verí, že "chlapci problémy vyriešia"

Predné krídlo Romaina Grosjeana to vzdalo hneď potom, čo sa Francúz pustil do svoje kvalifikačnej jazdy. V tom čase pilot Haasu o problémoch ešte nevedel, no keď sa pred štrnástou zákrutou úplne ohlo a on prebrzdil, už tušil, že je zle. A hoci z Haasov pravidelne odlietavajú kúsky karbónu, Grosjean si zo spoľahlivosti v pretekoch nerobí starosti.

"Nemyslím si, že som tam trafil nejaký obrubník," začal hovoriť Grosjean. "V prvej zákrute skolabovalo. Na TV záberoch je to zrejmé, že prvýkrát zlyhalo v prvej zákrute, no a druhýkrát v trinástke, ale to už úplne."

Hoci k prvotnému nalomeniu došlo už na začiatku okruhu, Grosjeana celé kolo nik neinformoval. Až po prebrzdení sa sám spýtal svojho inžiniera, či sa niečo nestalo. "Inžinieri to zbadali na dátach v prvej zákrute a ja som to potom uvidel na záberoch. V prvej zákrute sa ale vždy dotýkate zeme a auto iskrí. Potom som šiel do štrnástej zákruty a masívne som prebrzdil. Nevedel som prečo, a potom mi povedali, že mám problém s predným krídlom. Zlomilo sa samo od seba, musíme sa na to pozrieť a pochopiť to."

Naposledy sa Grosjeanovi zlomilo predné krídlo pred dvoma týždňami v Bahrajne, no a keďže šlo o takmer identický zlom, môže ísť o náznak nedostatočného vystuženia. "Je samozrejmé, že sa autá snažíte vyrobiť čo najľahšie, no a niekedy to preženiete. Možno to nie je tento prípad, ja nie som konštruktér."

"Akurát som skončil tréning. Teraz sa viac koncentrujem na to, aby som z auta vyžmýkal čo najviac výkonu, nie na rozoberanie dôvodov, kvôli ktorým sa zlomilo predné krídlo. Nerobím si ale starosti, chlapci vždy nájdu riešenie," verí svojmu tímu Grosjean.

Keďže sa jeho kvalifikačná simulácia skončila v podstate už v prvej zákrute, Francúz si z tréningu odniesol len sedemnáste miesto. "Kvalifikácia mi celkovo nerobí veľké starosti, je to viac o pretekovom tempe, na ktoré sa hlavne po Bahrajne zameriavame. Ťažko si z druhého tréningu niečo odniesť — kvôli tomu zlyhaniu. Z dlhých jázd som mal o čosi lepší pocit, ale nemyslím si, že sme presne tam, kde by sme chceli. Máme pár nápadov, na ktorých budeme cez noc pracovať."

Motorsport.com vyspovedal aj šéfa tímu Günthera Steinera, ktorý sa mal vyjadriť k problémom s predným krídlom. "Jeden sme mali v Bahrajne, no a tento je veľmi podobný. Zlomili sa rovnakým spôsobom. Kontrolujeme, čo sa stalo, ale zajtra to azda bude fajn. Pracujeme na tom, ako ich zosilniť. Máme dostatok zásob, tie nebudú problém. Potrebujeme to opraviť, nuž zisťujeme, čo môžeme spraviť, aby bola tá oprava permanentná."

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk