F1.sk F1.sk

Williams sa zlepšil, Kubica a Russell naznačujú štipku spokojnosti
zdroj: TASR/AP

Williams sa zlepšil, Kubica a Russell naznačujú štipku spokojnosti

Zdá sa, že Williams sa v Číne mierne zlepšil. Strata na najrýchlejších predstavovala v druhom tréningu 2,7 až 2,8 sekundy a pozitívne slová sme počuli aj z úst Roberta Kubicu. Ten so svojim kolegom obsadil len posledné dve miesta, ale už to nie je také zlé.

"Auto sa správa o niečo inak, ako počas posledných dvoch víkendov, čo je dobré znamenie," povedal Kubica, ktorý bol rýchlejší v oboch tréningoch. "Teraz sa potrebujeme pozrieť na dáta a na to, čo musíme spraviť. Balans je totiž o dosť iný, ako v predchádzajúcich dvoch podujatiach."

"Nie je to o tom, že by sme tu mali nejaké vylepšenia, ale v charakteristikách auta sme niečo zmenili a zdá sa, že to všetko reaguje o niečo inak. Ale na tejto trati cítiť aj dosť nedotáčavosti, ktorá vás tu doslova zabíja, takže radšej si počkajme a uvidíme..."

Žiadne zázraky by sme od Williamsu určite čakať nemali. "Keď sme ohľadom zmeny nič nespravili za posledné dva mesiace, tak sa nič neudeje ani za najbližších dvanásť hodín," skonštatoval Poliak.

Druhý pretekár tohto tímu George Russell priznal, že Williams do Šanghaja priniesol niekoľko vylepšení. Aj tie podľa neho pomohli. "Naše tempo bolo pri dlhej jazde v porovnaní s Racing Pointom ozaj slušné," skonštatoval. "Ako tím sme určite bližšie, čo je opäť pozitívum. Všetko sa uberá správnym smerom."

"Máme niekoľko malých noviniek a povedal by som, že zlepšenie je jednak ich zásluhou, ale jednak aj zásluhou lepšieho chápania auta. Postupne mu rozumieme čoraz lepšie, v prvých dvoch pretekoch sme ho nemali tak vyladené ako ostatní. Dostávame z neho čoraz viac," dodal Russell.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk