F1.sk F1.sk

Ako to vyzerá s užšou spoluprácou Mercedes/Racing Point?
zdroj: Mercedes

Ako to vyzerá s užšou spoluprácou Mercedes/Racing Point?

Posledné obdobie ukázalo, že spolupráca Haasu a Ferrari by mohla byť vzorom aj pre ďalšie tímy. Americké zoskupenie kupuje z Maranella všetko, čo pravidlá povoľujú; tým pádom si toho vo vlastnej réžii vyrába len minimum, ušetrí a ešte má aj silné autá.

Ferrari postupne rozbieha niečo podobné aj s Alfou Romeo, nuž a na takejto báze funguje aj Toro Rosso, ktoré odoberá veci od Red Bullu. Nebolo by ideálne, ak by podobnú kooperáciu nadviazal aj Mercedes? Napríklad s Racing Pointom?

"Model Haas-Ferrari nerobíme aj preto, lebo Haas bol na scéne nováčikom. Bol to tím vytvorený od nuly," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff na piatkovej tlačovej konferencii. "Tento tím (Racing Point, pozn. red.) však existuje už dlho. Náš model je celkom iný. Andy (Green, technický riaditeľ Racing Pointu, pozn. red.) a jeho ľudia veľmi dobre vedia, čo chcú s autom dosiahnuť, majú solídnu technickú skupinu a pôjdu týmto smerom."

"Budú využívať časť našej infraštruktúry a uvidíme, kam to povedie s ohľadom na pravidlá pre rok 2021. Keď budú potvrdené pravidlá, tak sa rozhodneme, v ktorých oblastiach chceme spolupracovať a kde to pravidlá umožnia," skonštatoval Rakúšan.

Racing Point doposiaľ využíval veterný tunel Toyoty, ale postupne sa presťahuje do zariadení Mercedesu. Toto by mal byť prvý krok užšej spolupráce, po ktorom by toho mohlo nasledovať ešte viac. Obe strany však zatiaľ nechcú byť príliš konkrétne.

Wolff by niečo takéto pravdepodobne bral: "Osobne nevidím na modeli Haas-Ferrari nič zlé. Niekomu, kto chcel prísť do Formuly 1 a založiť tím, sme to takto umožnili. Vďaka spolupráci s Ferrari sa odpichli skutočne dobre a solídne bojujú v strede poľa. Podľa mňa je to pre Formulu 1 dobré."

Užšiu budúcu spoluprácu s Mercedesom nevylučuje ani spomínaný Racing Point. V tejto chvíli je to však ešte vo hviezdach. Green a spol. však takisto čakajú na finalizovanie budúcich pravidiel. "Náš tím chceme postaviť tak, aby pri daných pravidlách fungoval čo najefektívnejšie," potvrdil Andy Green. "Keď budú pravidlá hotové, nadobudneme jasnejšiu predstavu týkajúcu sa toho, čo chceme robiť."

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk