F1.sk F1.sk

Ferrari muselo nasadiť nové motorové súčiastky
zdroj: TASR/AP

Ferrari muselo nasadiť nové motorové súčiastky

Charles Leclerc mal pred koncom Veľkej ceny Bahrajnu nepríjemný problém. Prestal mu fungovať jeden zo šiestich valcov a odhadom prišiel o približne 150 koní.

Detailná analýza vykonaná v Maranelle ukázala, že problém spôsobil skrat v rámci riadiacej jednotky vstrekovacieho systému. "Takýto problém sme na danom komponente nikdy nezaznamenali," informovalo Ferrari.

Aktuálne informácie priamo z Číny hovoria o tom, že Scuderia musela dať obom svojim pretekárom nové jednotky kontrolnej elektroniky. A nielen im, pretože rovnako postupoval aj odberateľský tím Haas.

Nové jednotky kontrolnej elektroniky tak dostali Sebastian Vettel, Charles Leclerc, Romain Grosjean a Kevin Magnussen. Tretí zákazník Ferrari, Alfa Romeo, sa k tomuto kroku z neznámych dôvodov zatiaľ neodhodlal.

Problém je v tom, že v sezóne je možné nasadiť len dva kusy tejto súčiastky; štyria spomínaní jazdci sa tak už počas tretieho víkendu dostali na sezónny limit.

Dobrá správa je zasa tá, že takáto súčiastka nie je príliš zaťažená a sezónu by mala bez problémov zvládnuť. Do úvahy treba brať aj to, že ak niektorý zo spomínaných jazdcov v niektorej kvalifikácii niečo pokazí, pravdepodobne automaticky dostane novú súčiastku, aby ju jeho tím "naskladnil".

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk