F1.sk F1.sk

Renault nasadil novú špecifikáciu MGU-K, problémy s ňou by mali byť minulosťou
zdroj: Renault Sport

Renault nasadil novú špecifikáciu MGU-K, problémy s ňou by mali byť minulosťou

V Renaulte začali pracovať na odstránení problémov s pohonnou jednotkou hneď po vypadnutí Carlosa Sainza v Austrálii. Pred Bahrajnom to ale všetko nestihli, nuž víkend dopadol katastrofálne. Dnes veria, že nová špecifikácia jednotky MGU-K, ktorú pred piatkovými tréningami nasadili na svoje autá, už bude spoľahlivá.

"Všetky vypadnutia boli priamo spojené s problémom na jednotke MGU-K," vysvetľoval šéf Renaultu Cyril Abiteboul pre motorsport.com. "Pri Danielovi to bolo úplne jasné, no šlo aj o Nicov prípad. Pri Nicovi sme však z preventívnych dôvodov museli vymeniť aj pohonnú jednotku. Niečo podobné sa stalo Carlosovi v Austrálii — porucha na jednotke MGU-K spôsobila poškodenie zvyšku motora."

V Bahrajne to pre Renault dopadlo katastrofálne. Abiteboul však potvrdil, že jedna nová MGU-K mohla byť nasadená už na okruhu Sachír, no keby sa objavili problémy u niekoho iného, Renault by už nemal náhradu. "To, čo sa stalo Carlosovi v Austrálii, odštartovalo prácu na novinkách. Pre Bahrajn sme mali pripravené len dva kusy, jeden pre Carlosa, nech vymeníme tú pokazenú z Melbourne, a jednu pre zvyšok. Rozhodli sme sa ale z preventívnych dôvodov nevymeniť žiadnu z nich. Tento víkend sme už schopní ich nahradiť všetky."

Bola to len náhoda, že oba Renaulty vypadli na úplne rovnakom mieste? "Bol to boží zásah! Bola to čistá náhoda, ale jasný odkaz, že to musíme vyriešiť. Terajšia MGU-K to rieši. Treba však povedať aj to, že od začiatku sezóny sme mali i niekoľko problémov netýkajúcich sa MGU-K. Problém sme mali počas kvalifikácie v Melbourne aj počas kvalifikácie v Bahrajne. Je dôležité všetko napraviť."

Nico Hülkenberg tak dostal okrem novej MGU-K aj druhý spaľovací motor, turbo a MGU-H. Je preto pravdepodobné, že v budúcnosti bude nútený načrieť aj do zakázaných zásob a prijať trest.

Teraz sa chce ale dostať zo sklamania z Bahrajnu: "Pracujeme na spoľahlivosti, aby sme dostali situáciu pod kontrolu. Je to škoda, keďže sme tam mohli získať pekný výsledok, ale už je to minulosť. V jednom momente to musíte hodiť za hlavu a posunúť sa ďalej," dodal Hulk.

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk