F1.sk F1.sk

Ricciardo naznačuje, že so svojimi ľuďmi by mal menej špekulovať
zdroj: Renault Sport

Ricciardo naznačuje, že so svojimi ľuďmi by mal menej špekulovať

Daniel Ricciardo má za sebou prvé dve veľké ceny vo farbách Renaultu, ale zatiaľ to s ním dobre nevyzeralo. Nestačil na kolegu Nica Hülkenberga a má pocit, že po stránke hľadania správneho nastavenia sa so svojimi ľuďmi snažil byť až príliš "chytrý".

"V pondelok po bahrajnských pretekoch sme mali šancu všetko rozanalyzovať," skonštatoval Austrálčan. "Pred začiatkom testov sme totiž mali k dispozícii deň voľna a sadli sme si k tomu spolu s inžiniermi. Vo svojom vlastnom prostredí sme absolvovali pokojnú analýzu a prišli sme na to, že sme sa azda snažili spraviť až príliš veľa."

"V tíme sa pokúšam udomácniť a inžinieri sa so mnou snažia spolupracovať, ale mám pocit, že všetci sme sa snažili byť až príliš chytrí. Vždy sa snažíme nájsť limity, ale teraz asi potrebujem o niečo jednoduchší a základnejší prístup. Potrebujeme odviesť to, čo vieme, ale potrebujeme to spraviť dobre."

"V tejto chvíli asi nemusíme hľadať to jedno percento navyše. Viac času asi vieme získať vďaka tomu, aby som sa cítil pohodlne a aby sme dobre spolupracovali," hovoril ďalej pretekár z Perthu.

Ricciardo verí, že ak nájde konzistentné nastavenie, v aute sa dokáže rýchlejšie udomácniť: "Potrebujeme mať auto, v ktorom sa cítim komfortne a nenaháňať sa za perfektným, keď sa potom vždy správa inak."

A čo slová o tom, že Ricciarda po dvoch nevydarených víkendoch začína premáhať frustrácia? "Pokúšam sa prísť na to, čo bude najlepšie fungovať a miestami to môže byť frustrujúce, ale ja v tom vidím vzrušenie."

"Za nami sú len dve podujatia, ale už sa ľudia začínajú pýtať, či sa trápim. Pre mňa je aj toto zábava. Nikomu nepotrebujem nič dokazovať, lebo všetci vedia, že jazdiť som nezabudol. Potrebujem to len dostať pod kontrolu a viem, že to príde," odkázal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk