F1.sk F1.sk

Gasly o svojich problémoch: Je to všeobecná záležitosť
zdroj: Red Bull Content Pool

Gasly o svojich problémoch: Je to všeobecná záležitosť

Pierre Gasly začal v tomto roku pôsobiť v Red Bulle Racing, ale nie je to ideálne. Prvé dve kvalifikácie zbabral a ani v pretekoch nehýril prílišnou rýchlosťou.

Optimálne to nebolo už ani v testoch, kde dvakrát havaroval a kompetentným z tímu narobil zbytočné vrásky. Taký Jacques Villeneuve už avizuje, že ak sa rýchlo nechytí, Red Bull sa ho zbaví.

"Je to všeobecná záležitosť," odpovedal Gasly na otázky, v ktorých smeroch auto označené ako RB15 nie je dobré. "Chýba mi grip, ale toto je podobné pre všetkých. Neexistuje jediná oblasť, ktorú by sme potrebovali zlepšiť. Je to celý balík."

"Máme nové pravidlá a ešte nás okolo nich čaká dosť značné množstvo práce. Vždy, keď vyjdeme trať, sa niečomu priučíme. Bolo fajn mať aj testy v Bahrajne, kde sme sa opäť naučili pár dobrých vecí a dúfam, že počas tohto víkendu to na trati potvrdíme."

Gasly povedal pár slov aj o Honde. Je nadšený zo skutočnosti, aký vývojový krok sa japonskej spoločnosti podarilo v priebehu zimy spraviť. V minulom roku jazdil v Toro Rosso a tento agregát už poznal. Po novom je však omnoho lepší.

"Z motora však vždy vieme dostať aj väčšie množstvo výkonu - hlavne ak sa pozrieme na skutočne vysoké maximálky Ferrari. Tí voči nám aj naďalej majú určitú výhodu."

"Výkonnostná strata je v porovnaní s minulým rokom omnoho menšia. Ak budú takto pokračovať, tak raz ich (Ferrari a Mercedes, pozn. red.) dostihneme. V tomto smere sme s nimi (s Hondou, pozn. red.) skutočne spokojní," dodal Pierre Gasly.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk