F1.sk F1.sk

Vettela potešil Hamilton: Možno je jediný, kto nemá krátku pamäť
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettela potešil Hamilton: Možno je jediný, kto nemá krátku pamäť

Sebastian Vettel bol po Veľkej cene Bahrajnu kritizovaný za chybu, ktorú spravil v súboji s Lewisom Hamiltonom. Jeho auto odrazu stratilo optimálnu priľnavosť a išiel do šmyku. To by sa aj dalo pochopiť, ale v priebehu posledného roku sa mu to stalo viackrát.

Kritizoval ho takmer každý, ale Lewis Hamilton sa ho napríklad zastal. "Možno je jediný, kto nemá krátku pamäť," zareagoval Vettel na margo svojho veľkého soka. 

Nemec v ďalších slovách pripomenul, že vlastne nikto nevie, čo sa deje vnútri jednotlivých tímov. Začudoval sa, ako o ňom všetci všetko vedia a tušia, že výkonnostne na to nemá. "Keď niečomu nerozumiete, prípadne o tom neviete, tak je veľmi ťažké o tom niečo hovoriť. Ale dnes je to tak, že ľudia súdia podľa vecí, ktoré sú staré tak týždeň. Je to súčasť našich životov. Ani som nevedel, že o mne Lewis povedal niečo pekné, ale je fajn počuť to."

Na margo problémov, ktoré ho v Bahrajne trápili, Vettel pokračoval: "Bol som tam už mnohokrát a viem, ako to tam chodí. Veľakrát som tam aj vyhral. Nemyslím si, že by som sa tam mal niečo zásadné naučiť alebo pochopiť..."

"Avšak každoročne nás čakajú iné výzvy a teraz sme počas testov mali trochu času na lepšie pochopenie auta, mohli sme na ňom pracovať a pohrať sa s nastavením. Normálny prístup však nie je o tom, že v priebehu noci odrazu zmeníte svoj jazdecký štýl alebo iné zásadné veci. Toto podľa mňa nepotrebujeme robiť," zamýšľal sa štvornásobný majster sveta.

"Po stránke výkonu je zrejmé, že Bahrajn bol pre nás lepší ako Austrália. Po stránke spoľahlivosti pochopiteľne nie. Ak si tú jednu vec udržíme a tej druhej sa zbavíme, tak to bude fajn. Taký je náš cieľ."

"Čakajú nás ešte len tretie preteky sezóny, opäť budeme na inom okruhu a v iných podmienkach. Uvidíme, čo sa stane. Ja to neviem," pokračoval Vettel. "Nemôžem vám dať presnú odpoveď, ale myslím si, že v Austrálii sme dostali určité odpovede a už by sme na to mali byť lepšie. Aj Charlesov problém so spoľahlivosťou je pochopený a mali by sme na tom byť lepšie. Teším sa teda na dobrý víkend."

Sebastian Vettel následne pripomenul, že v Bahrajne nebol spokojný s pocitom v aute a nenašiel takú pohodu, ako počas predsezónnych testov. "Viem však, že to dokážem aj lepšie a mám ešte mnoho pretekov na to, aby som to predviedol a dokázal. Je celkom normálne, že nikdy nemáte presne také auto, ako by ste chceli. Musíte sa prispôsobiť. Len málokedy je všetko absolútne fajn a nesťažujete sa."

Na tlačovke sa hovorilo aj o tom, že Leclerc v Bahrajne ignoroval nariadenie tímu a Vettela predbehol. "Nie som prekvapený. Je celkom jasné, že v tom okamihu bol o dosť rýchlejší. Na ďalšej rovinke som ho mohol predbehnúť, ale usúdil som, že takto len obaja stratíme veľa času. V nedeľu to neprebiehalo podľa môjho gusta a v tom okamihu by bolo zbytočné Charlesa brzdiť."

A čo veľká výkonnostná výhoda Ferrari, o ktorej sa hovorilo? "Aj nás to trochu prekvapilo," odvetil Sebastian Vettel. "Neviem, či ostatní jazdili s väčším množstvom prítlaku... v zákrutách to bolo vyrovnanejšie. Nemôžeme však hovoriť o žiadnom trende, pretože ešte je len začiatok sezóny. Nevieme povedať, kto je kde v tabuľke sily. Určite však chceme absolvovať veľmi dobrý víkend."

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk