F1.sk F1.sk

Haas chce novým zadným krídlom napraviť bahrajnské problémy
zdroj: TASR/AP

Haas chce novým zadným krídlom napraviť bahrajnské problémy

V Bahrajne sa ukázalo, že tím Haas bol na rovinkách výrazne pomalší ako Ferrari, aj keď obe autá boli poháňané rovnakým motorom. Ferrari má síce iné palivo, ktoré je zjavne omnoho kvalitnejšie, ale rozdiel nespôsobila len táto skutočnosť. Haas vraj stavil na príliš silný prítlak a na rovinkách doplácal na zvýšený odpor.

Kevin Magnussen bol zo situácie nešťastný a aj keď sa kvalifikoval len o niekoľko tisíciniek za Maxom Verstappenom, v pretekoch strácal jednu pozíciu za druhou. S autom VF-19 bol na rovinkách ľahkou obeťou, ale tím sa s tým rozhodol niečo spraviť. Do Číny priniesol nové zadné krídlo, ktoré bude produkovať omnoho menej odporu.

"V Bahrajne sme jednoducho nemali žiadny balík so stredne silným prítlakom," povedal Magnussen vo štvrtok v Šanghaji. "Počas tohto víkendu ho máme, ale vtedy ešte nebol pripravený. Nuž a nečakali sme, že ho budeme tak nevyhnutne potrebovať. V kvalifikácii to bolo OK, lebo tam môžeme využívať DRS. V pretekoch sme však boli odkázaní na jazdy bez DRS a odrazu nám ta efektívnosť poriadne chýbala."

Po pretekoch v Sachíre nasledovali dvojdňové testy, na ktorých si Haas preveril viacero vecí. "Mať zlý víkend, ale hneď na to testy, tak to by som označil za šťastie. Mali sme možnosť na to, aby sme spoznávali problémy, ktoré sa objavili na rovnakom okruhu - a to len niekoľko dní po nich. Podľa mňa sme našli niekoľko zaujímavých vecí, ktoré ich mohli spôsobiť. Nemyslím si, že by išlo len o jednu vec, podľa mňa je to kombinácia vecí..."

Dán priznal aj to, že po stránke nastavenia v Haase až príliš stavili na rýchlosť z hľadiska jedného kola. "Vyzerá to tak, že po stránke prítlaku, manažmentu pneumatík i celého nastavenia to na dlhý stint nebolo pripravené správne. Ale ako som povedal, počas testov sme sa dozvedeli zaujímavé veci. Vieme, že toto auto je dobré, veď sme sa s ním kvalifikovali na šiestom mieste," dodal Kevin Magnussen.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk